• صفحه اصلى
  • اخبار دانشگاه
  • سیاست‌گذاری، حمایت و نظارت سه محور اصلی فعالیت‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی است

سیاست‌گذاری، حمایت و نظارت سه محور اصلی فعالیت‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی است

چاپ ایمیل

سیاست‌گذاری، حمایت و نظارت سه محور اصلی فعالیت‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی است

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بر سیاست‌گذاری، حمایت و نظارت به عنوان سه محور اصلی فعالیت‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوي ، دکتر فرزاد جهان بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز در نشست معاونان فرهنگی و دانشجویی واحدهای مراکز استان دانشگاه آزاد اسلامی که در تالار حافظ این دانشگاه برگزار شد، گفت: وظایف اصلی معاونت فرهنگی در ۳محور سیاست گذاری ، نظارت و ارزیابی و حمایت ترسیم شده است. کاری که اساتید، دانشجویان و تشکل های دانشجویی می‌توانند انجام دهند، معاونان فرهنگی نباید انجام دهند و از نظر ما حرام قانونی است.

وی افزود: سند دانشگاه اسلامی منبع اصلی تغذیه مدیریت فرهنگی است، اما نیاز به تخصیص دارد، چرا که منابع ما محدود است؛ به جای این که منابع محدود را صرف اهداف کلی کنیم، باید صرف اولویت ها شود. مولفه های کلیدی و اقطاب اثرگذار در همین راستا مطرح شده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تدوین آیین نامه ها و دستورالعمل ها در راستای همین نقش سیاست گذاری و تسهیل و تقویت فعالیت هاست.

وی با اشاره به بودجه ستادی بیان داشت: سهم بودجه ستاد از ۳۳ درصد به ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده تا واحدهای دانشگاهی بتوانند فعالیت‌های فرهنگی را با دستی باز انجام دهند و آن‌ها را پیگیری کنند.

دکتر جهان بین با اشاره به سفرهای استانی به واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: سفرهای استانی موجب همسوسازی اهداف و اراده‌ها می شود‌. معاونان فرهنگی نیز باید ارتباط خود را با اساتید و تشکل ها و کانونها و ... تقویت کنند؛ در واقع معاونان باید در همین ارتباط گیری با فعالان دانشجویی، خلاهای موجود را شناسایی و از پشت میز نشینی اجتناب کنند.

وی با اشاره به کارهای پراثر و کم هزینه، معاونان را به شناسایی و انجام این فعالیت ها ارجاع داد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: عزم و اراده موجود در معاونان فرهنگی نشان می دهد که به فضل الهی و به زودی شاهد تحول فرهنگی خواهیم بود.

انتهای پیام/