سومین دوره آموزشی معرفت رضوی دانشگاه آزاد اسلامی به صورت مجازی برگزار می‌شود

چاپ ایمیل

دکتر کلانتری:

سومین دوره آموزشی معرفت رضوی دانشگاه آزاد اسلامی به صورت مجازی برگزار می‌شود

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سومین دوره آموزش های بنیادین با عنوان معرفت رضوی با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری، معرفت دینی مقدمه عمل صالح است و می تواند با تبیین ملاک های لازم، به فعالیت های سیاسی و فرهنگی دانشجویان جهت دهد. بر همین اساس امروزه بسط و تقویت مبانی دینی و معرفت افزایی از مهم ترین و اساسی ترین فعالیت های فرهنگی در دانشگاه هاست.

وی با بیان اینکه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با نگاه ویژه به این امر، طرح های گوناگون معرفتی را برگزار کرده است، خاطرنشان کرد: به منظور تقویت مبانی دینی و معرفت افزایی، ارائه چند واحد درسی معارف اسلامی برای آن دسته از دانشجویان که نسبت به فهم عمیق مفاهیم دینی از اشتیاق بالاتری برخوردار هستند؛ کافی نیست، بنابراین از سه سال پیش، دوره های تقویت مبانی دینی و معرفت افزایی در قالب های گوناگون در دانشگاه آزاد اسلامی در حال برگزاری است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در این دوره ها تلاش می شود با گردهم آوری استادان برجسته حوزوی، نخبگان دانشگاهی و تشکیلاتی و دانشجویان با استعداد و علاقه مند دانشگاه آزاد اسلامی از واحدهای سراسر کشور، زمینه ای در درجه نخست برای تقویت و عمق بخشیدن به بنیه اعتقادی دانشجویان و در درجه بعد شبکه سازی و همگرایی نیروهای انقلاب اسلامی فراهم آورد.

دکتر کلانتری، برگزاری دوره های سراسری معرفت رضوی یک و دو، گام دوم انقلاب اسلامی، رهپویان معرفت، سفیران معرفت و معرفت عاشورایی را از جمله دوره های برگزار شده عنوان کرد و افزود: با توجه به دستورالعمل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، متأسفانه تابستان امسال امکان برگزاری دوره به شکل حضوری وجود ندارد. بنابراین با متناسب سازی محتوا و روش اجرا با شرایط کنونی، این دوره به شکل مجازی برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت: نام نویسی مقدماتی سومین دوره سراسری معرفت رضوی در سایت https://velayat.iau.ir شروع شده است و تا 25 تیر ادامه دارد. زمان برگزاری دوره نیز 20 مرداد تا 5 شهریور خواهد بود.

وی درباره مباحث محتوایی این دوره گفت: محتوای آموزشی دوره به دو بخش تقسیم‌شده است؛ یک بخش مربوط به مباحث معرفتی اعم از بینش توحیدی، قرآن‌شناسی، انسان‌شناسی، ولایت‌فقیه، تمدن نوین اسلامی و جاهلیت مدرن در تمدن غرب است. همچنین بخش دوم مختص آشنایی دانشجویان با منظومه فکری حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، تحت عنوان قطب‌نما خواهد بود. ان شاء الله در نخستین فرصت بعد از مهار کرونا ویروس، اردوی زیارتی و فرهنگی به مقصد مشهد مقدس برای منتخبان دوره برگزار خواهد شد.