• صفحه اصلى
  • اخبار دانشگاه
  • مدیر گروه عمران دانشگاه آزاد اسلامی مشهد مطرح کرد: فعالیت‌های پژوهشی مؤثر در انجمن‌های علمی / از ارتباط استاد و دانشجو تا کسب تجربه‌ اجرایی و مهارت‌ کارآفرینی

مدیر گروه عمران دانشگاه آزاد اسلامی مشهد مطرح کرد: فعالیت‌های پژوهشی مؤثر در انجمن‌های علمی / از ارتباط استاد و دانشجو تا کسب تجربه‌ اجرایی و مهارت‌ کارآفرینی

چاپ ایمیل

مدیر گروه مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی مشهد گفت: انجمن‌های علمی یکی از بهترین راه‌های ارتباط دانشجویان با استادان و انجام فعالیت‌های پژوهشی و علمی هستند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی، دانیال معظمی در گفت‌‌وگو با خبرگزاری آنا درباره چگونگی آغاز فعالیت انجمن علمی عمران دانشگاه آزاد اسلامی مشهد اظهار کرد که این انجمن اواسط مهر ۱۳۹۷ پس از دو سال وقفه کاری به همت دانشجویان ورودی ۹۶ مجدداً آغاز به کار کرد. این انجمن از ابتدا با هدف برگزاری برنامه‌های علمی برای دانشجویان و به‌عنوان بازوی اجرایی گروه عمران دانشكده مهندسی، خط مشی خود را مشخص کرد و اکنون این انجمن دارای دو عضو از بین استادان هیئت علمی و هفت عضو دانشجویی است.

وی درباره جایگاه و وظایف انجمن‌های علمی در دانشگاه گفت: انجمن  علمی در دانشگاه برای انجام فعالیت‌های علمی در بدنه دانشجویی، تحقق اهداف علمی و توسعه فضایی پویا نقش اساسی دارد. انجمن علمی عمران بر پایه شرکت داوطلبانه گروهی از دانشجویانِ فعال در امور آموزشی، فعالیت می‌کند.

این فعال دانشگاهی در انجمن‌های علمی ادامه داد: این تشکل با هدف فراهم آوردن زمینه‌های مناسب برای ظهور استعدادها، خلاقیت‌ها و شکوفایی علمی دانشجویان، نهادینه کردن فعالیت‌های فوق‌برنامه علمی و مطالعاتی، شناسایی دانشجویان مبتکر و پژوهشگر به‌منظور حمایت و نیز بهره‌گیری از آنان برای ارتقای فعالیت‌های علمی پژوهشی دانشگاه، پرورش توانایی انجام فعالیت‌های گروهی در دانشجویان و کسب تجربه‌های اجرایی و مهارت‌های کارآفرینی توسط آنان در دانشگاه فعالیت می‌کند.

کمک به رشد قابلیت‌های دانشجویان و ارتقای فعالیت‌های علمی پژوهشی دانشگاه

معظمی عنوان کرد که انجمن‌های علمی یکی از بهترین راه‌های ارتباط دانشجویان با استادان و انجام کارهای پژوهش و علمی هستند و با برگزاری برنامه‌ها و کارگاه‌های آموزشی، علوم نوین را با دانشجویان به اشتراک می‌گذارند و علاوه بر حمایت از قابلیت‌های دانشجویان مستعد و کمک به رشد آنها برای ارتقای فعالیت‌های علمی پژوهشی دانشگاه گام برمی‌دارند.

وی در ارزیابی حمایت از انجمن‌های علمی دانشجویی مطرح کرد: سال‌های اخیر حمایت از انجمن‌های علمی دانشجویی قابل قبول بوده و برای برنامه‌های فوق‌برنامه حمایت‌های خوبی از طرف دانشگاه و باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد شده است.

مدیر گروه مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد تأکید کرد: اعضای انجمن‌های علمی باید با تكیه بر توانمندی‌ها و استعدادها و با استفاده از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی در محیطی پرنشاط به فعالیت‌های علمی پرداخته و حضور تأثیرگذار خود را در عرصه‌های علمی و فرهنگی جامعه به اثبات برسانند. انجمن علمی عمران واحد مشهد ازجمله انجمن‌هایی بوده که حتی در شرایط بیماری كرونا در بستر مجازی چند وبینار موفق را برگزار کرده است.

معظمی بیان کرد: با توجه به تغییرات اخیر صورت‌گرفته در حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد شرایط بسیار بهتر و موانع کاری هموارتر شده و حمایت‌ها بیش از پیش انجام شده است.

وی برگزاری برنامه‌هایی مانند بازدید از کارخانه سیمان شرق مشهد، مسابقات بتن اقتصادی (به دلیل محدودیت‌های کرونایی به تعویق افتاد)، بازدید از نمایشگاه بین‌المللی کامپیوتر، برگزاری نمایشگاه آنلاین کتاب، وبینار آشنایی با انواع سقف‌های ساختمانی، وبینار کارگاه مقاله‌نویسی، همایش آشنایی با گرایش‌های رشته عمران و ... را ازجمله فعالیت‌‌های علمی اجتماعی و فرهنگی انجمن علمی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد برشمرد.

مدیر گروه مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد یادآور شد: سال ۱۳۹۹ انجمن عمران این دانشگاه به‌عنوان انجمن علمی برگزیده این دانشگاه توسط معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه تجلیل شد که امیدواریم شاهد تداوم این موفقیت باشیم.