ابلاغ شاخص‌های ارزیابی و سطح‌بندی مراکز رشد واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

چاپ

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی از ابلاغ شاخص‌های ارزیابی و سطح‌بندی مراکز رشد واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی، دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در راستای سطح‌بندی مراکز رشد واحدهای دانشگاهی بر اساس عملکرد آنها، شاخص‌ها و معیارهای ارزیابی به واحدهای دانشگاهی ابلاغ شد.

وی اظهار داشت: این شاخص‌ها شامل پتانسیل‌ها و دستاوردهای مراکز رشد است. در بخش اطلاعات کمی و کیفی از ساختار مراکز رشد، پتانسیل مراکز رشد به لحاظ فضای کار اشتراکی، اتاق کنفرانس، متراژ فضایی که در اختیار هسته‌ها/واحدهای فناور قرار می‌گیرد و همچنین تشکیل چارت سازمانی مرکز رشد، ثبات در مدیریت مرکز رشد، تشکیل منظم شورای مرکز رشد و تعداد دوره‌های برگزارشده از قبیل وبینار، استارت‌آپ، چالش فناوری، کارگاه‌های آموزشی و ترویجی و حضور در آزمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

دکتر دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: در بخش اطلاعات مربوط به هسته‌ها/واحدهای فناور و شرکت دانش‌بنیان عملکرد مرکز رشد به لحاظ تعداد شرکت های مستقر در مرکز رشد، تعداد محصولات تولیدشده و همچنین تعداد دانشجویان و اعضای هیأت علمی که در مرکز رشد فعالیت دارد، سنجیده می‌شود.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی به بخش عملکرد مالی مرکز رشد نیز اشاره کرد و افزود: در بخش عملکرد مالی مرکز رشد ملاک‌های ارزیابی شامل اطلاعات مالی مرکز رشد درخصوص هزینه‌ها و درآمدهای مرکز رشد بر اساس بخشنامه‌های مراکز رشد و میزان حمایت مالی برون‌دانشگاهی جذب شده برای هسته‌ها/واحدهای فناور و شرکت دانش‌بنیان مرکز رشد و همچنین حمایت جذب شده برای برگزاری رویدادهای فناورانه است.

دکتر دهقانی فیروزآبادی در پایان خاطرنشان کرد: در مجموع امتیازات سه بخش، تعیین‌کننده سطح مرکز رشد در آن واحد دانشگاهی است. مراکز رشد واحد دانشگاهی باید مستندات خود را تا پایان بهمن ماه در سامانه اداره‌ کل کارآفرینی و مراکز رشد دانشگاه بارگذاری کنند.