معاون هماهنگی و رئیس دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی خبر داد: یکپارچه سازی کتابخانه های واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی/ احیای سایت دبیرخانه استان

چاپ

دکتر ناطق گلستان در چهاردهمين نشست شوراي اطلاع رساني دانشگاه آزاد اسلامي استان خراسان رضوی از یکپارچه سازی کتابخانه های واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی این استان خبر داد و تصریح کرد: در دوران بحران کرونا ، هم افزایی و یک پیکره سازی ما را نجات می دهد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی ، معاون هماهنگی و رئیس دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان با بیان اینکه امروز اتمسفر اقتصادی ما دچار اشکال است افزود: دانشگاه آزاد اسلامی هم از این قاعده مستثنی نیست و راهکار برون رفت از این شرایط، یک پیکره سازی واحدهای استان و هم افزایی واحدها می باشد چرا که هم افزایی منتج به ارزش افزایی خواهد شد.

وی در جمع مدیران و مسئولان روابط عمومی واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی بر فعال کردن و بروزرسانی سایت ها و کانال های اطلاع رسانی واحدها توسط روابط عمومی ها تاکید کرد و افزود: عصر امروز عصر اطلاعات و رسانه است. مخاطبان و رقبای خود را باید بشناسید و بر اساس ذائقه آن ها حرکت کنید. در استان از ظرفیت هیئت علمی ها در قالب جلسات یا شوراهایی برای تبلیغات و اطلاع رسانی استفاده کنید. شورای اطلاع رسانی استان را هر چند ماه یک بار تشکیل دهید و در کارگاههای عملیاتی روابط عمومی شرکت کنید.

دکتر احمد ناطق گلستان از احیای سایت دبیرخانه هیئت امنای استان و همچنین یکپارچه سازی کتابخانه های واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی این استان خبر داد و افزود: ما 16 واحد دانشگاهی به عنوان 16 بازو در سطح استان داریم که وظیفه ما راهبری کردن این واحدها در حوزه آموزشی، فرهنگی ، مالی ، اطلاع رسانی  و ... است و با توجه به نگاه دبیرخانه هیئت امنای استان  مبنی بر یک پیکره سازی و هم افزایی واحدها در جهت ارزش افزایی ، کتابخانه های استان را به همدیگر متصل خواهیم کرد.

مدیر کل حوزه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی نیز در این نشست با اشاره به شاخصه های روابط عمومی مطلوب گفت: روابط عمومی مطلوب روابط عمومی است که بر محیط پیرامون سازمانش احاطه داشته باشد. در سازمانش دست برتر داشته باشد. لحظات فناشدنی را ماندگار نماید و در کار اطلاع رسانی سه امر مهم سرعت دقت و صحت را مد نظر قرار دهد.

جعفری در جمع مدیران و مسئولان روابط عمومی واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: شما که کار اطلاع رسانی و خبری می کنید همیشه باید خودتان را در جایگاه بالاترین مقام سازمان قرار دهید. باید بدانید که ایشان چه اهدافی دارد چه استراتژی دنبال می کند و چه دغدغه هایی دارد اگر این کار اتفاق بیفتد دست برتر سازمان از آن شماست.

وی با بیان اینکه روابط عمومی همیشه باید موضع تهاجمی داشته باشد افزود: روابط عمومی نباید منفعل باشد و دقیقاً حرکت همسو و همراستا با سیاست‌های سازمان داشته باشند. تولید خبر جذاب و واقعی برای مردم و خبر رسانی به موقع ، توجه به انسجام خبری در مجموعه سازمان ، حضور فعال در افکار عمومی از جمله وظایف روابط عمومی است که جلب اعتماد مردم به آن سازمان را به دنبال خواهد داشت.

چهاردهمين نشست شوراي اطلاع رساني دانشگاه آزاد اسلامي خراسان رضوي ، با حضور رئيس دانشگاه آزاد اسلامی استان ، و رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد استان به ميزباني واحد مشهد برگزار شد.