اعلام فراخوان طرح­ های پژوهشی دانشجویی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی

چاپ ایمیل

فراخوان طرح ­های پژوهشی دانشجویی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان  دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر فربد رزازی معاون دانشجویی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی در نشست راهبری منطقه 10 کشور در واحد اهواز گفت: مسابقات ملی و استانی و همچنین فعال­سازی انجمن­ های علمی دانشجویی مسیر خود را پیدا کرده اند.

وی اظهار داشت: برنامه جدید باشگاه، ترویج فرهنگ پژوهش و حل مسأله از طریق اعلام فراخوان فصلی دریافت پیشنهاد طرح­ های پژوهشی در موضوعات مورد نیاز کشور است.

دکتر رزازی خاطرنشان کرد: محورهای اصلی مورد نظر در این فراخوان، کشاورزی و منابع طبیعی، داخلی سازی محصولات و خدمات خارجی، ایمنی و مدیریت بحران، اندیشه ورزی در زمینه بهبود روندهای جاری کشور و نقش باشگاه در تعالی دانشگاه آزاد اسلامی است.

می افزود: در این راستا برای هر محور اصلی، چند محور فرعی با توجه به نیاز­های کشور و طرح پایش پیشنهاد و تعیین و سعی شده که زمینه­ های پیشنهادی، نسبت قابل توجهی از رشته­ های تحصیلی و تخصص ­های مختلف را بپوشاند و در عین حال زمینه­ای را برای ورود دانشجویان به مشکلات و دغدغه­ های ملی فراهم کند.

دکتر رزازی ادامه داد: خروجی طرح­ ها می­ تواند به صورت تولید ابزار یا محتوای دیجیتال، طراحی و ساخت نمونه مهندسی، تولید آثار هنری یا پژوهش و ارزیابی بر اساس جمع ­آوری اطلاعات و ارزیابی میدانی باشد. روش انتخاب طرح­ها برای اجرا با رویدادهای دانشجویی در واحد­ها و مراکز دانشگاهی همراه است که شور و هیجان علمی را نیز در فضای دانشجویی ایجاد می­ کند.

ابلاغ آیین­ نامه ­های جدید عضویت و تسهیلات برای اعضای باشگاه

وی تصریح کرد: با توجه به فعال شدن کمیسیون مرکزی انجمن­ های علمی دانشجویی، روند اخذ مجوز برای انجمن­ های جدید تسریع شده است.

دکتر رزازی از ابلاغ آیین­ نامه ­های جدید عضویت و تسهیلات برای اعضای باشگاه، در آینده نزدیک خبر داد که با اجرایی شدن آنها گستره قابل توجهی از دانشگاه آزاد می توانند از حمایت آن استفاده کنند.