1

7

4

8

9

10

22 

 

سه خبر ورزشی از سما مشهد

قهرمانی دانش آموز سما مشهد در مسابقات کشوری شنا
مهسا کارگر مقدم دانش آموز دبیرستان دوره دوم سما(4) مشهد ، مدال طلای مسابقات کشوری شنای بانوان جام ری را به خود اختصاص داد.
در این دوره از مسابقات که آذرماه سال جاری در شهر ری برگزار شد ، مهسا کارگر مقدم در رده سنی بالای 15 سال ، توانست با غلبه بر حریفان خود مدال طلا را در رشته صد متر قرباغه کسب کند و عنوان قهرمانی کشور را از آن خود کند.
وی همچنین توانست دو مدال برنز در رشته های 100 متر و 400 متر کرال سینه بدست آورد و در بخش تیمی نیز تیم خراسان رضوی در سکوی دوم این دوره از مسابقات ایستاد و موفق به دریافت مدال نقره شد.
کسب یک مدال طلا و دو مدال برنز در مسابقات کشوری سال گذشته در تهران ، ازجمله موفقیتهای ورزشی این دانش آموز است.

راهیابی دانش آموز سما گلبهار به مسابقات استانی بدمینتون
مونس سربلندی دانش آموز دبستان سما گلبهار با کسب مقام اول مسابقات بدمینتون در سطح مدارس گلبهار ، به مرحله استانی این مسابقات راه پیدا کرد.
در این دوره از مسابقات که طی دو مرحله از 25 آذرماه تا هفتم دی ماه سال جاری در سطح مدارس گلبهار برگزار شد ، مونس سربلندی دانش آموز پایه ششم دبستان نمونه سما گلبهار توانست از میان 32 شرکت کننده با کسب بالاترین امتیاز در هر دو مرحله ، عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات را به خود اختصاص دهد و به مرحله استان راه پیدا کند.

دانشجوی آموزشکده سما مشهد
قهرمان مسابقات کیک بوکسینگ جام ملتهای اروپا سال 2014 ترکیه شد

امیر ایمانی دانشجوی آموزشکده سما مشهد با کسب مدال طلای مسابقات کیک بوکسینگ جام ملت های اروپا سال 2014 ترکیه ، پنجمین عنوان قهرمانی جهان را در کارنامه خود ثبت کرد.
در این دوره از مسابقات که از 28 اکتبر تا 2 نوامبر با حضور کشورهای اروپایی و عربی در استانبول ترکیه برگزار شد ، امیر ایمانی که از طرف کشور سوئیس به این مسابقات دعوت شده بود ، در وزن 5/63 در دو استایل K1 و UFC با حریفانی از روسیه ، ترکیه و انگلستان مبارزه کرد و با غلبه بر آنان توانست مقام قهرمانی جهان را از آن خود کند و مدال طلا ، کاپ قهرمانی و کمربند قهرمانی مسابقات را دریافت نماید.
این دانشجو که در حال حاضر در نیمسال سوم رشته تربیت بدنی در آموزشکده فنی و حرفه ای سما مشهد تحصیل می کند از افتخارات تحصیلی خود گفت : ترم گذشته با معدل 66/17 دانشجوی ممتاز شناخته شدم ، همچنین در دوره دانش آموزی رتبه 4 کشور در زبان انگلیسی را کسب کردم و الان هم در حال اخذ مدرک آیلتس هستم. همچنین در سال 89 در رشته معماری به عنوان دانش آموز نخبه در سطح ناحیه 7 آموزش و پرورش مشهد معرفی شدم.
وی از کم لطفی برخی مسئولان در ورزش انتقاد کرد و گفت : علی رغم اینکه تا کنون عناوین قهرمانی زیادی برای کشور بدست آورده ام اما فدراسیون از لحاظ مالی نسبت به من بسیار کم لطفی کرده و با توجه به اینکه از کشورهای مختلف پیشنهادهای زیادی به من شده اما در ایران جایگاه شغلی ام هنوز مشخص نیست.
امیر ایمانی علاوه بر سابقه 15 عنوان قهرمانی کشور ، قهرمانی مسابقات کیک بوکسینکگ در اولین فستیوال جهانی 2008 تهران ، قهرمانی مسابقات کاراته سال 2011 استانبول ، قهرمانی مسابقات UFC سال 2012 قبرس و قهرمانی مسابقات کیک بوکسینکگ سال 2012 استانبول را در کارنامه ورزشی خود دارد.

لينك هاي مرتبط

 102