1

3

4

7

8

9

10

13

14

 

 

 

مدرسه ورزش سما مشهد افتتاح شد

مدرسه ورزش سما مشهد به عنوان اولين مدرسه تخصصي ورزش در خراسان رضوي افتتاح شد
مدرسه ورزش دخترانه واليبال سما مشهد به عنوان اولين مدرسه تخصصي ورزش در خراسان رضوي ، افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي مشهد :  دكتر عباس شيخ الاسلامي سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي مشهد در مراسم افتتاحيه اين مدرسه كه با حضور سرپرست مركز آموزشي و فرهنگي سما ، روسا ، معاونان و كارشناسان غيرانتفاعي نواحي 3، 4، 6 و 7  آموزش و پرورش مشهد ، مديران مدارس و روساي آموزشكده ها و جمعي از اوليا و مربيان مدرسه ورزش دخترانه سما مشهد در سالن ورزشي مجتمع آموزشي دخترانه سما (6) مشهد برگزار گرديد ، ضمن قدرداني از سازمان سما بدليل پرداختن به مسئله ورزش حرفه اي ، افتتاح مدارس ورزش را آغاز يك تحول در عرصه ورزش كشور عنوان كرد .
وي با اشاره به اينكه خيلي آرمان گرا نيستيم و با ايجاد  مدرسه ورزش سما 6 ساعت در هفته به ورزش حرفه اي پرداخته مي شود ؛ اظهار اميدواري كرد : آموزش و پرورش از اين اقدام مثبت حمايت نموده و اين مدارس الگويي براي توسعه ورزش كشور باشند.
وي هدف از تشكيل مدارس ورزش را توسعه فرهنگ جامعه عنوان كرد و افزود : قهرمان پروري هم يكي از اهداف تشكيل اين مدارس است ولي هدف اصلي آن فرهنگ سازي در جامعه است و دانش آموزان اين مدارس نيز به عنوان سربازان توسعه فرهنگ در جامعه هستند.
محمود مدرسي سرپرست مركز آموزشي و فرهنگي سما مشهد در ابتداي اين مراسم  با بيان اينكه ورزش قهرماني در نظام تعليم و تربيت مغفول مانده است افزود : سازمان سما با ايجاد نياز واقعي در جامعه و با اين ديدگاه كه مدرسه ورزش يك كار كاملا فرهنگي و تربيتي است اقدام به راه اندازي اين مدارس در سطح كشور نموده است و چون اين كار يك فعاليت پايدار محسوب مي شود ، ‌منجر به توسعه خواهد شد.
وي مدرسه ورزش را موازي با مدرسه معمولي دانست و با اشاره به اينكه اين مدارس هيچ تداخلي با مدرسه معمولي ندارد افزود : مدرسه ورزش ويژه شناسايي و پرورش استعدادهاي ورزشي تاسيس شده است و يك كار فرهنگي تلقي مي شود چون قهرمانان ما بايستي الگوي فرهنگي در جامعه باشند.
در اين مراسم ، مدرسه تخصصي دخترانه واليبال سما مشهد به صورت نمادين توسط رئيس دانشگاه آزاد اسلامي مشهد افتتاح شد.
گفتني است در حال حاضر حدود 30 دانش آموز دختر در اين مدرسه به صورت تخصصي به آموزش واليبال مي پردازند و قرار است در صورت مساعدت دانشگاه براي در اختيار قراردادن سالن ورزشي ، مدرسه تخصصي پسرانه فوتسال نيز در سما مشهد راه اندازي گردد.

لينك هاي مرتبط

 

Soroush-Logo-LimooGraphic

 

 

21

22