1

vaa00

7

4

8

9

10

22 

 

نهمین سمینار آشنایی با مفاهیم آموزشی ایمنی و آتش‌نشانی برگزار شد

به میزبانی واحد مشهد؛
نهمین سمینار آشنایی با مفاهیم آموزشی ایمنی و آتش‌نشانی برگزار شد

نهمین سمینار و کارگاه آموزشی آشنایی با مفاهیم ایمنی و آتش‌نشانی ویژه مسئولین نهاد ایمنی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی به مدت سه روز به میزبانی واحد مشهد برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، دکتر نوید حبیبی معاون دانشجویی فرهنگی واحد مشهد در این سمینار با بیان اینکه رعایت مسائل امنیتی و ایمنی در دانشگاه باعث آرامش جامعه دانشگاهی است، افزود: تهیه ومهیا کردن امکانات و تجهیزات و بروز کردن سیستم های امنیتی و اطفای حریق از اولویت های اجرایی دانشگاه است.
وی با بیان اینکه هزینه کردن در حوزه حفاظت و حراست نه تنها هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است، بر حفظ ابنیه و ساختمان های دانشگاه و بروز کردن تجهیزات ایمنی و حفاظتی آن تاکید کرد.
در ادامه حسن خوید مدیرکل حفاظت فیزیکی مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی هدف از برگزاری این سمینار را افزایش سطح آگاهی و تخصصی و آشنایی با روش های نوین ایمنی بیان کرد و گفت: آموزش این روش ها از اقدامات پیشگیرانه است تا در وقوع حوادثی مثل حریق آن را مدیریت کنند تا گروههای امدادی به محل مورد نظراعزام شوند.
وی افزود: دانشگاه ‌آزاد اسلامی اولین دانشگاهی است که در ساختار تشکیلاتی آن با حمایت ریاست دانشگاه مدیریت ایمنی ایجاد شده است .
مدیرکل حفاظت فیزیکی مرکز حراست دانشگاه با بیان اینکه امنیت پایدار فضای آرام ایجاد می کند از این رو سعی شده در حوزه ایمنی دانشگاه آزاد سیستم ها و امکانات بروز شوند، اظهار کرد: البته نظارت و بررسی وضعیت ایمنی در واحدهای دانشگاهی در سطح کشور گسترش یافته است.
خوید همچنین در ادامه گفت: البته می توان با شناسایی مکان های پرخطر و حساس و تعبیه دوربین ،آن بخش ها و خلاهای نظارتی را نیز تحت کنترل و نظارت بیشتر قرار داد.
در این کارگاه مهندس سلمانی معاون آموزشی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد نیز درخصوص شناخت، آموزش، مهندسی خطر، شناسایی راه خروج امن ،مسائل ایمنی و ... به بیان مطالبی پرداخت.
گفتنی است: سمینار و کارگاه آموزشی ایمنی و آتش نشانی واحدهای دانشگاه‌آزاد اسلامی استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی از 22 اردیبهشت ماه در مرکز رفاهی فرهنگی واحد مشهد آغاز شده است بطوریکه فردا به کار خود پایان می دهد.

لينك هاي مرتبط

 

 102