1

vaa00

7

4

8

9

10

22 

 

دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با فرماندهی مرزبانی خراسان رضوی تفاهمنامه همکاری امضا کرد

با هدف همکاری و همفکری در جهت استفاده از امکانات و توانمندی های مختلف علمی تحقیقاتی  
 دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با فرماندهی مرزبانی خراسان رضوی تفاهمنامه همکاری امضا کرد
رییس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی  با فرماندهی مرزبانی خراسان رضوی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، این تفاهم نامه با هدف ایجاد همکاری و همفکری بین فرماندهی مرزبانی خراسان رضوی و دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در جهت استفاده از امکانات و توانمندی های علمی، نیروی انسانی، فنی، اطلاعاتی، تجربه و تخصص مرزبانی و دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی بین این دو نهاد امضا شد.
 این تفاهم نامه که به منظور برقراری ارتباط سازمان یافته و بهره گیری از تخصص های علمی، تحقیقاتی، آزمایشگاهی، کتابخانه ای و امکانات بالقوه و بالفعل بخشهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی با حضور دکتر مهدی ملک نژاد و سردار سرتیپ دوم پاسدار ماشال الله جان نثار از سوی فرماندهی مرزبانی استان خراسان رضوی در سازمان مرکزی واحد مشهد به امضا رسید.
 رییس دانشگاه آزاد خراسان رضوی در این نشست ضمن خیر مقدم به معرفی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد پرداخت و گفت: دانشگاه آزاد خراسان رضوی دارای 16 واحد و مرکز دانشگاهی با 60 هزار دانشجو است و حتی در مناطق کم برخوردار و مرزی خراسان  مثل خواف، تایباد، سرخس و درگز نیز فعالیت دارد.
دکتر ملک نژاد با تاکید بر اینکه واحد مشهد در رنکینگ دانشگاهی جزء واحدهای برتر کشور است، ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با تعداد حدود 30 هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه شرق کشور است که این تعداد دانشجو  از تجمیع دانشجویان دانشگاه فردوسی و علوم پزشکی بیشتر است.
وی با بیان اینکه این دانشگاه دارای توانمندی و ظرفیت های  زیادی است، اظها رداشت: از این رو فعالیتهای علمی تحقیقاتی را آغاز کردیم  و اکنون مرکز علمی تحقیقاتی نفت  در سرخس راه اندازی شده و به دنبال ایجاد مراکز علمی مربوط به رشته های متالوژی و زمین شناسی در خواف برای رفع نیازهای منطقه هستیم .
 دکتر ملک نژاد تصریح کرد: دانشگاه آزاد مشهد با دارا بودن امکانات مختلف می تواند در رشته های حفاظت پایگاه، فن آوری اطلاعات، سخت افزار، طراحی صنعتی، کارگاه های تولیدی ، برنامه ریزی و مدیریت منابع و ... به مرزبانی کمک کند .
فرمانده مرزبانی خراسان رضوی هم در این نشست به وضعیت مرزهای خراسان اشاره کرد و گفت : ما به دنبال برقرار کردن امنیت با ابزارهای کنترل تکنولوژی ، الکترونیکی و اپتیکی پیشرفته هستیم تا با این ابزارها ماموریت هوشمندانه انجام دهیم که این امر همکاری با مراکز علمی پژوهشی  را می طلبد.
سردار ماشاالله جان نثار افزود با بیان اینکه همه فعالیت اجتماعی ، اقتصادی و علمی و پژوهشی در سایه امنیت است، اظهار داشت : این امنیت با حضور نیروهای جان برکف در خراسان رضوی فراهم است بطوریکه  هر روزه  حجم بالایی از  ترانزیت کالا در مرزهای خراسان انجام می شود.
وی با تاکید بر اینکه مرزبانی خراسان رضوی در 3 بخش نظامی و حضور در مرزها و کنترل و مراقبت از مرزها ، مقابله با قاچاق کالا و دیپلماسی فعالیت می کند، گفت:سال گذشته در خراسان رضوی 400ملاقات مرزی  در زمینه دیپلماسی با کشورهای هم مرز برگزار شده است.
گفتنی است: اکنون بیش از 60 هزار دانشجو در 16 واحد و مرکز دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی تحصیل می کنند.

لينك هاي مرتبط

 

 102