1

vaa00

7

4

8

9

10

22 

 

اساتید نمونه دانشگاه آزاد اسلامی مشهد تقدیر شدند

با حضور دکتر ملک نژاد
اساتید نمونه دانشگاه آزاد اسلامی مشهد تقدیر شدند
 همایش پاسداشت مقام شامخ استاد با حضور دکتر مهدی ملک نژاد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی  در واحد مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، اين همایش كه با حضور دکتر ملک نژاد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی، دکتر نصیری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای خراسان رضوی ، معاونین و مدیران و روسای دانشکده ها و کلیه اساتید عضو هیات علمی و حق التدریس واحد مشهد در سالن همایش های دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار شد ،  از 11  استاد برترعلمی پژوهشی و منتخب فرهنگی تقدیر  بعمل آمد .
در این مراسم دکتر ملک نژاد با تبریک ولادت با سعادت صاحب الزمان (عج) و هفته گرامیداشت معلم و استاد گفت: سال 96 با تمام فراز و فرودش سال پرخیر و برکتی بود که امیوارم سال 97 بهتر از آن باشد.
وی با بیان اینکه  دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در سال ۹۶ با همت و تلاش اساتید و کارکنان خدوم و تلاشگر موفقیت‌هایی را در زمینه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و فرهنگی بدست آوردیم ، اظهار داشت: واحد مشهد دارای توانمندی و پتانسیل بسیاری است که امید است در سال جدید در سایه همت و تلاش بیش از پیش اساتید و همکاران دانشگاهی بار دیگر شاهد فتح قله‌های دانش و خدمت‌رسانی به جامعه باشیم.
دکتر ملک نژاد با اشاره به اینکه واحد مشهد از لحاظ علمی در صدر واحدهای دانشگاهی است، تصریح کرد: تبدیل دانشگاه آموزش‌ محور به دانشگاه کارآفرین در دستور کار سال 97 قرار گرفته که امیوارم به همت اساتید و  تغییر رویکرد در دانشگاه دانشجویان کارآفرین تربیت کرده که بعد از کسب دانش و تجربه وارد بازار کار و اشتغال شوند.نقش اساتید در تربیت دانشجویان و آماده سازی آنها برای آینده ی روشن بی بدلیل است
دکتر نصیری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای خراسان رضوی در این مراسم دوره دانشگاه را دوره گذار از کودکی به مرحله ورود به جامعه و ابقای مسئولیت های متعدد دانست و گفت: دراین دوره حتی یک جمله استاد می تواند سیر زندگی یک دانشجو را تغییردهد .
وی با بیان اینکه جوان امروز بیش از هر چیز نیازمند هویت و امید به آینده است، اظهار داشت: این وظیفه مهم بر دوش اساتید دانشگاه است که جوان را نسبت به آینده امیدوار کرده و او را نسبت به هویت ایرانی اسلامی خویش آگاه سازد تا به آن افتخار کند.
حجت الاسلام نصیری ضرورت مراقبت اساتید در موضع گیری های سیاسی ، دینی اجتماعی و فرهنگی ضروری خواند و گفت: با توجه به نفوذ کلام و تاثیر بالای سخن استاد برای دانشجویان ، اظهار نظر وی در مسائل مختلف باید مبتنی بر تحقیق و مطالعه و پژوهش باشد که البته جز این از استاد انتظار نمی رود.
در این مراسم حجت الاسلام حسینی نیز با اشاره به آیات قرآن در خصوص نقش و جایگاه معلم به بیان مطالبی پرداخت و استاد را انسان ساز معرفی کرد و گفت: معلم اول خداست و اوست که قدرت قلم را در اختیار انسان قرار داد تا باعث رشد وتعالی وی شود.
واحد مشهد رتبه اول جذب دانشجویان غیرایرانی را داراست
دکتر رضا بهاری کاشانی معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی واحد مشهد  در این همایش گفت: هدف ما تربیت دانشجویانی است که با کسب مهارت های مختلف بعد از فارغ التحصیلی وارد بازار کار شوند.
وی افزود: در همین راستا مرکز ارتقای شایستگی‌های حرفە‌ای دانشجویان با همکاری مرکز آموزش فنی و حرفەای خراسان رضوی درواحد مشهد را راه اندازی کرده ایم تا  دانشجویان با فراگرفتن مهارتهای عملی مرتبط با فضای کار و نیازهای بازار استفاده لازم را ببرند و به بازار کار راه یابند.
وی بابیان اینکه واحد مشهد در جذب دانشجوی غیرایرانی رتبه نخست را کسب کرده است، تصریح کرد: این امر یک فرصت جدید برای دانشگاه است و اساتید باید کمک  و حمایت خود را در این خصوص بیش از پیش انجام دهند.
دکتر بهاری با اشاره به اینکه پایان نامه های دانشجویی، محصول علمی تحصیلات تکمیلی است که  برای ما و جامعه ارزشمند است ، اظهار داشت: بنابراین اساتید در تایید موضوعات ، مسائل و مشکلات جامعه و حل آنها را در نظر بگیرند و بیشتر موضوعاتی که به حل مسائل جامعه و صنعت کمک می کند را سرلوحه کار قرار دهند.
تقدیر از استادان نمونه واحد مشهد
در این همایش با حضور دکتر ملک نژاد از 11 تن از استادان نمونه واحد مشهد تجلیل شد. اسامی تقدیرشدگان به شرح زیر است:
اساتید منتخب فرهنگی
دکتر فاطمه فریال اثنی عشری کامران  
دکتر رضا ملکی زاده
دکتر مسعود نیازی
دکتر مسعود طاهری لاری
دکتر حسن شجاع بهار
اساتید منتخب علمی پژوهشی
دکتر حبیب ملایی
دکتربهروز سپهری
دکتر حمید عرفانیان خانزاد
دکتر جواد بهارآرا
دکتر مهران همام
دکتر مهدی صحرا گرد

لينك هاي مرتبط

 

 102