1

vaa00

7

4

8

9

10

22 

 

امضاء تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان آستان قدس رضوی و دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی

با حضور دکتر ملک نژاد انجام شد؛
امضاء تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان آستان قدس رضوی و دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی
به منظور گسترش فرهنگ و معارف اهل بیت علیهم السلام در دانشگاه و استفاده از ظرفیت عظیم معنوی مضجع منور حضرت رضا علیه السلام و امکانات آستان قدس رضوی و ارتقاء فرهنگ زیارت در بین دانشگاهیان و مشارکت در اجرای طرح های موثر و ماندگار فرهنگی، علمی و اجتماعی، تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان آستان قدس رضوی و دانشگاه آزاد اسلامی مشهد به امضاء رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد،رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی در جلسه امضاء این تفاهم نامه   که با حضور حجت الاسلام والمسلمین حجت گنابادی نژاد رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در سالن جلسات دانشگاه آزاد مشهد برگزار شد؛ گفت : فرهنگ در کشور مظلوم واقع شده و تمام دولت‌ها و گروهها اسم فرهنگ را یدک کشیدند بطوریکه از این فرهنگ غنی بهره ای نبرده ایم.
وی با اشاره به اینکه  نظام مقدس جمهوری اسلامی موجودیت خود را مدیون فرهنگ دینی است، اظهار داشت: مسئولان و برنامه ریزان باید برای توسعه و گسترش این فرهنگ از  فکر و اندیشه ی دانشگاهی و نخبگان جامعه  استفاده نمایند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی از جنس علم است و آستان قدس رضوی هم مراکز علمی خوبی دارد که می‌توانند هم‌افزایی خوبی داشته باشند، تأکید کرد: با توجه  به رویکرد فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی،  در این زمینه با تمام ظرفیت‌ با آستان قدس رضوی همکاری خواهیم کرد.
دکتر ملک نژاد با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی می تواند پایلوت این تفاهم نامه باشد، اظهار امیدواری کرد: امضای این تفاهم نامه  سرآغاز کار پربار و مثمر ثمر در حوزه فرهنگی بوده و بتواند  الگویی برای مراکز آموزشی  از مقطع ابتدایی تا تحصیلات تکمیلی باشد.
سپس دکتر نوید حبیبی معاون فرهنگی دانشجویی واحد مشهد،  مضجع شریف امام رضا (ع) را مامن و مبنا معنوی و الهی شیعیان جهان دانست و گفت: وجود مضجع امام رضا (ع) خود یک پتانسیل فرهنگی معنوی عظیم است که مشهد را به عنوان  پایتخت معنوی جهان اسلام معرفی نموده است .
وی از شروع بکار کانون های رضوی از نیمه شعبان در دانشگاه خبر داد و گفت: محافل قرآنی و معنوی بویژه در ماه مبارک رمضان با فعالیت کانون های رضوی تقویت می شود.
دکتر حبیبی بر گسترش طرح خورشید در دانشگاه آزاد اسلامی استان با محوریت کانون های رضوی تاکید کرد و افزود: همزمان با میلاد امام رضا(ع) اولین گروه خادمان دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت خود در حرم مطهر رضوی آغاز می کنند.
معاون دانشجویی فرهنگی واحد مشهد اظهار کرد: برگزاری اردوهای یک روزه ویژه استان خراسان و اردوی زیارت اولی ها را برنامه ریزی  کرده ایم که در آینده نزدیک انجام خواهد پذیرفت.
سپس حجت الاسلام والمسلمین حجت گنابادی نژاد رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با بیان اینکه امروز یکی از فعالیتهای آستان قدس رضوی تعامل با ادیان و مذاهب است، افزود: تببین معارف اسلامی و امور فرهنگی در پرتوی سیره رضوی اولویت اصلی آستان قدس رضوی است.
وی بر تعالی و ارتقای خدمت زیر پرچم عصمت و طهارت(ع) به آحاد مردم را از دیگر فعالیتهای آستان قدس رضوی برشمرد و گفت: هم افزایی و بهره مندی از ظرفیت دانشگاهیان، نخبگان ، هنرمندان و... کاهش آسیب اجتماعی را در بردارد و می تواند گره گشای مشکلات مردم باشد.
 حجت الاسلام گنابادی با اشاره به تبيين مباني نظري توسعه مفهوم خادم، خدمت و مخدوم از سوي آيت الله رئيسي تصریح کرد: اکنون 70 هزار نفر از قشرهای مختلف جامعه  برای خادمی امام رضا (ع) ثبت نام کرده اند که امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت برای خدمت به آحاد مردم استفاده نمائیم.
در پایان این جلسه، تفاهم نامه همکاری مشترک میان آستان قدس رضوی و دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد ، توسط دکتر مهدی ملک نژاد؛ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد و حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی به امضاء رسید.
بر اساس این تفاهم نامه مقرر شد استفاده از توانایی های علمی ، فرهنگی ، خدماتی و توسعه همکار های فرهنگی، پژوهشی و آموزشی طرفین در جهت استمرار ارتباط بین سازمان و دانشگاه به منظور بر طرف کردن نیازهای متقابل و اجرای طرح های مشترک در حوزه فرهنگی در راستای ارتقاء فرهنگ و معارف و سیره اهل بیت علیهم السلام در بین دانشگاهیان آزاد اسلامی و توسعه خدمات معنوی آستان قدس رضوی به دانشجویان و عموم مردم در شهرستان ها با استفاده از ظرفیت نیروها و منابع انسانی دانشگاه برای بهره مندی بیشتر فرهنگی مردم و تقویت ارتباط با ساحت قدسی امام رضا(ع) صورت پذیرد.

لينك هاي مرتبط

 

 102