1

vaa00

7

4

8

9

10

22 

 

محرومیت زدایی و عدالت گستری از اهداف انقلاب اسلامی است/ بدنبال ساخت دانشگاه نسل سوم و کارآفرین هستیم

دکتر ملک نژاد در جشن خدمتگزاری و سازندگی تاکید کرد :
محرومیت زدایی و عدالت گستری از اهداف انقلاب اسلامی است/ بدنبال ساخت دانشگاه نسل سوم و کارآفرین هستیم
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی ومشهد گفت: محرومیت زدایی و عدالت گستری از اهداف انقلاب اسلامی است و دانشگاه آزاد اسلامی امروز با دغدغه فرهنگی و ارزشهای دینی امیدوار است بتواند برای رسیدن به این هدف گره گشایی کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد،دکتر مهدی ملک نژاد در جشن خدمتگزاری و سازندگی که امروز  با حضور سرداران سپاه امام رضا(ع)، کارشناسان و کارآفرینان کمیته امداد امام خمینی (ره) و کارآفرینان برتر در سالن همایش های دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار شد، با بیان اینکه  دانشگاه کارخانه تولید علم است، افزود: البته دانشگاه وظیفه ای برای اشتغالزایی ندارد اما در راستای رسالت این نهاد به دنبال ساخت دانشگاه نسل سوم و کارآفرین هستیم.
وی با بیان اینکه با تغییر رویکرد دانشگاه، روحیه سازندگی و جهادی در بین دانشجویان احیا شده است، افزود: امروز تیم های خوبی در قالب اردوهای جهادی در دانشگاه شکل گرفته است که در تولید و اشتغال و کارآفرینی فعالیت گسترده ای دارند .
وی مشارکت و همکاری های بسیج سپاه امام رضا(ع)، آستان قدس رضوی و کمیته امداد امام خمینی(ع) در رابطه با اردوهای سازندگی و تامین منابع، نیروی انسانی و مدیریت آنها را ارزشمند خواند و تصریح کرد:  امروز کشور ما بیش از هر زمان دیگری نیازمند فعالیت‌های جهادی در راستای خدمت گذاری به مردم است که امیدواریم این حرکت جهادی در راستای خدمتگزار و سازندگی ادامه یابد.
سرهنگ محمد روحانی رئیس بسیج سازندگی خراسان رضوی در این مراسم گفت : ما برای محرومیت زدایی استان شرکت 120 هزارنفر را  پیش بینی کرده بودیم اما خوشبختانه 320 هزار نفر در اردوهای جهادی حضور یافتند که این امر منجر به انجام  750 پروژه محرومیت زدایی در استان شد.
وی ادامه داد: بهسازی و ساخت خانه افراد نیازمند و مساجد، طرحهای راهسازی و انتقال آب بخشی از این طرحها هستند.
روحانی افزود: نصب 600 کانکس در مناظق زلزله زده کرمانشاه، رنگ آمیزی و بهسازی 194 مدرسه توسط دانش آموزان، تامین 50 دستگاه آپارتمان برای خانواده های دارای سه فرزند یتیم و احیای 55 قنات در خراسان رضوی از دیگر طرحهای شاخص اجرا شده توسط بسیج سازندگی است.
رئیس بسیج سازندگی خراسان رضوی به همکاری بسیج سازندگی، کمیته امداد امام خمینی(ره) و معاونت امداد آستان قدس رضوی در خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: در راستای اشتغالزایی330 میلیارد ریال از سوی کمیته محرومیت زدایی معاونت امداد آستان قدس در اختیار کارآفرینان همکار با بسیج قرار گرفته است.
محسن مسعودیان راد مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی نیز در این همایش با بیان اینکه ریشه کنی و رفع مساله فقر نیازمند همت جامع و استفاده از ظرفیت های دستگاههای مختلف در کنار هم است، افزود: همکاری همه دستگاهها باعث می شود فقر مدیریت شده و کاهش یابد.
وی از راه اندازی پنج هزار و 700 طرح اشتغالزایی توسط کمیته امداد در سالجاری خبر داد و گفت: برای اجرای این طرحها تسهیلاتی غالبا 150 یا 200 میلیون ریالی به مددجویان پرداخت و موجب شکوفایی استعدادهای جوانان کم بضاعت شده است.
مسعودیان راد همچنین به فقر شهری و روستایی در جامعه اشاره کرد و گفت: برون رفت از این مساله همت هم جانبه و تعاملات برون سازمانی دستگاههای مختلف را می طلبد.
در این مراسم به همت کمیته امداد امام خمینی(ره) و دانشگاه آزاد اسلامی مشهد،  از خادمان شاخص در جریان کمک به زلزله زدگان کرمانشاه و کارآفرینان برتر کمیته امداد در جشن خدمتگزاری و سازندگی تجلیل بعمل آمد.

لينك هاي مرتبط

 

 102