1

vaa00

7

4

8

9

10

22 

 

راه اندازی بانک اطلاعاتی ایده تا ثروت در دانشگاه آزاد اسلامی

در جهت پیوند صنعت و دانشگاه صورت می گیرد؛
راه اندازی بانک اطلاعاتی ایده تا ثروت در دانشگاه آزاد اسلامی
رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی از راه اندازی بانک اطلاعاتی ایده تا ثروت از منابع موجود دانشگاه و نیازهای کشور در این دانشگاه خبر داد.

دکتر حبیب‌الله آراسته‌راد رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در گفت وگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر شناسایی نخبگان در سطح واحدها و مراکز دانشگاهی و به طور کلی جامعه، گفت: کشور دارای سرمایه های ارزشمندی همچون نیروی انسانی است که متأسفانه توانایی و استعدادهای آنان به طور کامل بروز پیدا نکرده است.
وی با بیان اینکه یکی از اهداف تأسیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی، شناسایی و جذب نخبگان است، اظهار داشت: سعی داریم از طریق این باشگاه که در 367 واحد و مرکز دانشگاه فعال هستند، نخبه های کشور را شناسایی و جذب کنیم.
دکتر آراسته ¬راد به تأسیس بانک اطلاعاتی ایده تا ثروت از منابع موجود دانشگاه و نیازهای کشور در دانشگاه آزاد اسلامی اشاره و تصریح کرد: با جمع آوری و شناخت نیازها و معضلات و همچنین شناسایی، ساماندهی و هدفمندسازی منابع و تعریف پروپوزال ها، مقالات علمی ـ پژوهشی و ISI دانشجویان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی در راستای حل مشکلات جامعه و کشور، گام بر می داریم.
رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان ادامه داد: دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در قیاس با دانشجویان سایر دانشگاه ها عملیاتی تر هستند، بنابراین می توانیم خیلی از مشکلات کشور را با وجود همین دانشجویان برطرف کنیم.
وی بر ایجاد انگیزه و امید در دانشجویان نخبه برای ادامه مسیر تأکید کرد و افزود: انگیزه دادن به دانشجویان، محققین علاقه مند و نخبه که توانایی و استعداد دارند و امیدوار کردن آنها به آینده درخشان و دستیابی به نتایج بالا و موفقیت آمیز از وظایف اصلی باشگاه است.
دکتر آراسته¬ راد درخصوص ارائه تسهیلات به نخبگان خاطر نشان کرد: مهمترین کمکی که باید به نخبگان شود، برداشتن موانع و سدهای موجود و حذف بروکراسی های دست و پاگیر است. اگر راه و مسیر برای چهره های استعداد درخشان و دانشجویان نخبه باز باشد، خودشان به موفقیت می رسند. نخبه با دست خالی هم کارهای بزرگ انجام می دهد، فقط باید به آنان فرصت داد و در مقابل آنان سنگ اندازی نکرد.
رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان ادامه داد: زمانی که اهداف و چالشهای بزرگ موجود برای نخبگان تبیین و هدف گذاری شود، می توانیم انتظار حل مشکلات از سوی نخبه ها را داشته باشیم. بطور مثال زمانی که تولید مقالات به عنوان هدف مطرح شد، می بینیم بیشترین تولید را محققین ایجاد کردند، حال باید حل مشکلات و نیازهای کشور هدف گذاری شود.
وی با اشاره به برنامه های باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، گفت: شناسایی صنایع اطراف واحدها و مراکز دانشگاهی که هر کدام دارای چالشهایی هستند، در دستور کار باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان است به طوریکه با شناسایی این صنایع و هدف گذاری پیشرفت و بهبود آنها، اساتید و دانشجویان به کمک آنها شتافته و با تعریف تحقیقات در این حوزه زمینه ارتقا صنعت، تولید و دانشگاه فراهم می شود.
دکتر آراسته راد با بیان اینکه باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دارای 76 هزار و 500 عضو است، گفت: از این تعداد هزار و 50 چهره استعداد درخشان، 14 هزار عضو فعال و 12 هزار عضو خارج از دانشگاه آزاد اسلامی هستند.

لينك هاي مرتبط

 

 102