1

vaa00

7

4

8

9

10

22

 

 

 

 

 

اردوی توجيهی فرهنگی دانشجويان ورودی جديد دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار شد

 اردوی توجيهی فرهنگی دانشجويان ورودی جديد دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار شد
 اردوی توجیهی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، با هدف برقراری ارتباط صمیمی مسئولين با دانشجويان و تبیین خدمات دانشگاه در اردوگاه ثامن الحجج (ع)مشهد برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد : دکتر مهدی ملک نژاد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی  خراسان رضوی و مشهد در این مراسم با تسلیت ایام محرم و شهادت مظلومانه سالار شهیدان و سرور آزادگان حضرت امام حسین علیه السلام،  از شهدای اخیر مدافعان حرم یاد کرد و گفت: امروزاستقلال، آزادی و امنیت کشور مرهون فداکاری ها و جانفشانی های این عزیزان است، بنابراین بایستی قدردان خون شهدا باشیم و در جهت رشد علمی و تقویت زیرساختهای کشور حرکت نمائیم .
 وی با بیان اینکه هم اکنون واحد مشهد با بیش از 30 هزار دانشجو و حدود 600 عضو هیات علمی،  از دانشگاههای مطرح استان وشرق کشور است، اظهار کرد:این دانشگاه با تلاش و کوشش مدیران ، استادان، دانشجویان و کارمندان خود، با برنامه‌ریزی دقیق و راهبردهای مناسب براساس شاخصه‌های علمی و پژوهشی در علوم انسانی، مهندسی و پزشکی توفیقات چشمگیری بدست آورده است.
 دکتر ملک نژاد حضور دانشمندان  بین المللی، وجود آزمایشگاه‌های پیشرفته با امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی مدرن و حضور اساتید و دانشجویان این  دانشگاه در میادین علمی و ورزشی  و .... در سطح ملی و بین المللی را از دیگر دستاوردهای این دانشگاه برشمردو خطاب به دانشجویان جدید الورود واحد مشهد  گفت: «شما بایستی این جایگاه را قدر بدانید و در تبدیل شدن این دانشگاه به قطب علمی کشور از مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی کمک نمائید».
وی امکانات و توانمندی های دانشگاه آزاد اسلامی خراسان و بویژه واحد مشهد را مطلوب دانست و گفت : بسیاری از مدیران و مسئولین استان دانش آموخته این دانشگاه هستند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد اظهار کرد: از فعالیتهای علمی دانشجویان در قالب انجمن های علمی و فعالیتهای سیاسی دانشجویان در تشکلهای سیاسی اسلامی دانشگاه استقبال می کنیم .
در ادامه حجت الاسلام دکتر مجید نصیری  رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاههای آزاد اسلامی خراسان رضوی سال جدید تحصیلی را به دانشجویان ورودی جدید واحد مشهد تبریک گفت و در خصوص دانشجو شدن توصیه هایی کرد.
وی با بیان اینکه از اهدافی که وارد دانشگاه شدید دور نشوید، افزود:« مراقب باشید آرمان های زلال زیر غبار غفلت ها فراموش نشود».
 دکتر نصیری با اشاره به اینکه  ایمان و تقوا و اعتقادات دینی و مذهبی انسان را از آسیبها و آفتهای حفظ می کند، تاکید کرد: «بایستی افرادی را برای دوستی انتخاب کنیم که به رشد معنوی، فرهنگی و اعتلای درسی و اخلاقی ما کمک نمایند».
وی بر احترام به پدر و مادر و استادان، علم همراه تعهد و ایمان و خود سازی در زمان جوانی تاکید کرد.
 در این مراسم معاونین دانشگاه  با معرفی حوزه کاری خود در خصوص آشنایی دانشجویان با  قوانین، آیین‌نامه‌ها و ...به بیان مطالبی پرداختند و مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه نیز به معرفی این حوزه و فعالیتهای آن پرداخت.
حضور مدیران گروه در جمع دانشجویان و پاسخ به سئوالات آنان، برگزاری نمایشگاه فعالیتهای فرهنگی در حاشیه این اردو ، ثبت نام از دانشجویان علاقمند به برنامه های قرآنی توسط کانون قرآن وعترت و دانشجویان علاقمند به تئاتر دانشجویی توسط فوق برنامه فرهنگی دانشگاه و اجرای تئاتر و مسابقه و ... از دیگر برنامه های این اردو بود كه با برگزاري جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان با مسئولین دانشگاه پایان يافت.
گفتنی است : اردوی توجيهی فرهنگی دانشجويان ورودی جدید دانشگاه آزاد اسلامی مشهد هر ساله جهت راهنمایی و آشنایی دانشجویان با محیط دانشگاه ، مسئولین و حوزه هاي مختلف اين واحد دانشگاهي در مهرماه برگزار می گردد که امسال نیز (ویژه دختران و پسران دانشجو) در مشهد برگزار شد.

لينك هاي مرتبط

69888

 102