برگزاری همایش ملی «تاریخ پزشکی در تمدن اسلام و ایران» اردیبهشت 95

Portal Info
Travel

دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار می کند :

همایش ملی «تاریخ پزشکی در تمدن اسلام و ایران» / مهلت ارسال مقاله تا ۲۰ اسفند

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد از برگزاری همایش ملی «تاریخ پزشکی در تمدن اسلام و ایران» در ردیبهشت سال ۹۵ در این دانشگاه خبر داد .

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد : دکتر حسین پیمانی‌زاد با بیان اینکه فراخوان شرکت علاقه‌مندان در این همایش اعلام شده است، افزود: همایش ملی «تاریخ پزشکی در تمدن اسلام و ایران» به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، روزهای ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت سال آینده برگزار خواهد شد.

دبیر علمی این همایش گفت : بررسی تاریخ پزشکی خراسان، مهم‌ترین پزشکان خراسان- آثار و دستاوردها، بیماری‌شناسی و درمان در دوره پزشکی اسلامی، تاریخ بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ادوار اسلامی و خراسان، بررسی همه‌گیری و سیر مداوای بیماری‌های واگیردار در خراسان، تطبیق تاریخ پزشکی خراسان با ادوار مختلف پزشکی دوره اسلامی، بررسی تاریخ دارو‌شناسی و داروسازی در خراسان، ابزار‌شناسی پزشکی در فرهنگ و تمدن اسلام و ایران با محوریت خراسان، بررسی تاریخ نهادهای آموزش پزشکی در خراسان و بررسی تاریخ اخلاق پزشکی در خراسان از محورهای این همایش است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان به شرکت در همایش ملی «تاریخ پزشکی در تمدن اسلام و ایران» تا ۲۰اسفند سال جاری فرصت دارند مقالات خود را به سایت دبیرخانه این همایش به آدرس  http://hmtp.mshdiau.ac.ir یا به ایمیل sitemf@mshdiau. ac. ir ارسال کنند.

دکتر پیمانی زاد افزود : دبیرخانه این همایش در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد واقع در مشهد – قاسم آباد ، تقاطع بلوار شاهد و امامیه است و علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن 36630228 تماس حاصل نمایند .

گفتنی است : دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و مرکز اسناد کتابخانه آستان قدس رضوی در برگزاری همایش ملی «تاریخ پزشکی در تمدن اسلام و ایران» و دیگر نهادها در برگزاری این همایش با واحد مشهد همکاری دارند.