1

7

4

8

9

10

22 

 

حمایت از تشکل های اسلامی - سیاسی در چارچوب قوانین شورای عالی انقلاب فرهنگی

در دیدار صمیمی دکتر میرزاده بادانشگاهیان استان خراسان رضوی مطرح شد:

حمایت از تشکل های اسلامی - سیاسی در چارچوب قوانین شورای عالی انقلاب فرهنگی/دریک محیط علمی دانشجو باید وقار و عفاف داشته باشد/با حداکثر توان بدنبال حل مشکلات هستیم

رییس دانشگاه آزاد اسلامی در نشست صمیمی با دانشجویان، اساتید، کارمندان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی گفت: سیاست ما در دانشگاه آزاد اسلامی توسعه اسلامی، علمی، پژوهشی و فرهنگی است و با هرگونه فعالیتی که خلاف قوانین و سیاست های دانشگاه آزاداسلامی باشد، برخورد جدی خواهد شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر میرزاده رییس دانشگاه آزاداسلامی ضمن خوشامدگویی به حجت الاسلام معصومی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی و عضو مجلس خبرگان، حجت الاسلام سبحانی نیا رییس مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان خراسان رضوی و حاضرین جلسه گفت: این جلسه بمنظور شنیدن نقطه نظرات و مشکلات دانشجویان، اساتید، کارمندان و اعضای هیات علمی برگزار شده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: ما امروز زائر امام رضا (ع) هستیم. دو سال گذشته دوره اول سفرهای استانی را از شهر مقدس مشهد آغاز کردیم و با عنایت خداوند و امام رضا (ع) توانستیم پیشرفت های خوبی بدست آوریم و امسال نیز دور دوم سفرهای استانی را از این شهر شروع کردیم و امیدواریم مورد عنایت الهی و حضرت امام رضا(ع) قرار گیرد و بتوانیم در جهت تقویت بنیان های علمی، پژوهشی، فرهنگی و خدمت به میهن اسلامی، هرچه بیشتر گام برداریم.

دکتر میرزاده با بیان اینکه تمام اعضای خانواده دانشگاه آزاد اسلامی باید با یکدیگر متحد باشند، گفت: قبل از انقلاب اسلامی، در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد تحصیل می کردم و آن زمان تنها یک انجمن اسلامی داشتیم ولی اتحاد خوبی میان تمام دانشجویان انجمن اسلامی برقرار بود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خطاب به بسیجیان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بسیجیان، پرچمداران ایمان و علم هستند و توقع داریم که عامل وحدت میان تشکل های اسلامی - سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی باشند و در راستای موفقیت این دانشگاه کمک کنند و قوانین مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی را رعایت کنند.

موتور محرکه دانشگاه آزاد اسلامی اساتید و دانشجویان هستند

وی با بیان اینکه موتور محرکه دانشگاه آزاد اسلامی اساتید و دانشجویان هستند، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با پیشنهاد آیت الله هاشمی رفسنجانی و حمایت امام خمینی(ره) و کمک های مردمی تاسیس شد. از همین منظر است که این دانشگاه متعلق به خود مردم است.

رییس بزرگترین دانشگاه حضوری جهان به حمایت از تشکل های دانشجویی اشاره کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی از کلیه تشکل هایی که در چهارچوب قوانین شورای عالی انقلاب فرهنگی فعالیت کنند، حمایت می کند.

سیاست دانشگاه آزاداسلامی توسعه علمی، پژوهشی، فرهنگی و اسلامی است

میرزاده اظهار داشت: سیاست دانشگاه آزاد اسلامی توسعه علمی، توسعه اسلامی و آزاد اندیشی است و در راستای اجرای فعالیت ها و تدوین بخشنامه ها همواره به اسناد بالادستی (سند اسلامی شدن دانشگاه ها، نقشه جامع علمی کشور، طرح مهندسی فرهنگی، سند چشم انداز 20ساله و...) استناد می کند.

وی افزود:سیاست ما در دانشگاه آزاد اسلامی برگزاری اردوهای مختلط و کنسرت نیست. با هرگونه فعالیتی که خلاف قوانین دانشگاه آزاد اسلامی و سیاست های دانشگاه باشد، برخورد جدی خواهد شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: برخی از مدیران دانشگاه آزاد اسلامی حتی تا 17ساعت در شبانه روز کار می کنند که باید قدردان زحمات این مدیران دلسوز بود.

میرزاده با بیان اینکه دانشگاه یک محیط مقدس است، گفت: دانشجو باید در محیط دانشگاه که مکان علمی و مقدسی است حجاب و عفاف را رعایت کند. این مسئله مخصوص ایران نیست. در همه جای دنیا دانشجو برای محیط علمی حرمت و تقدس قائل است.

دکتر میرزاده به فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و افزود: راه اندازی 550 کانون قرآن و عترت، معرفی چهره های ماندگار فرهنگی، برگزاری طرح های ماندگار فرهنگی، ساخت مساجد و یادمان شهدا، توسعه تحصیلات تکمیلی، طرح تجمیع، طرح ساها و ... نمونه هایی از فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: تهیه پیوست فرهنگی دانشگاه، از برنامه های جدی ماست که در دستور کار قرار گرفته است.

دکتر میرزاده در پایان با بیان اینکه در راستای توسعه علمی از هیچ کوششی فروگذار نخوایم کرد، گفت: در دانشگاه آزاداسلامی با حداکثر توان بدنبال حل مشکلات هستیم و با هرگونه تخلفی طبق مقررات برخورد خواهد شد.

دکتر احسانی: بسته حق مهارت برای کارمندان با مدرک تحصیلی زیر کارشناسی در حال تدوین است

در ادامه، دکتر احسانی معاون مالی و ادری دانشگاه آزاداسلامی در پاسخ به سوالات مطرح شده در خصوص حق تخصص، حق بازنشستگی و تسهیلات کارمندی گفت: حق بازنشستگی اساتید مصوبه دولت می خواهد و براساس دستور ریاست دانشگاه با ریاست جمهوری مطرح و مکاتبه شد و در حال پیگیری برای بهبود شرایط بازنشستگی هستیم.

احسانی همچنین در خصوص بازخرید کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بخشنامه بازخرید ابلاغ شده و اگر واحدی اضافه بر بخشنامه توانایی پرداخت دارد، درخواست خود را به سازمان مرکزی ارسال کند و ما از آنها حمایت خواهیم کرد. همچنین درخصوص حق تخصص برای همکارانی که دارای مدارک تحصیلی پایین تر از کارشناسی هستند، بسته ای بعنوان حق مهارت در نظر گرفته ایم که در دست بررسی است.

معاون مالی و ادری دانشگاه آزاداسلامی همچنین از واریز کمک هزینه 100هزار تومانی خرید کتاب در هفته گذشته خبر داد.

وی در خصوص تسهیلات بانک ملی ایران گفت: با تفاهم نامه ای که با بانک ملی منعقد شده، نیازی نیست عزیزانی که در مرز بازنشستگی هستند، نگران تسویه حساب یکجای اقساط خود باشند.

احسانی با بیان اینکه به دستور دکتر میرزاده، کمیته ای جهت حمایت از ایثارگران در دانشگاه آزاداسلامی تشکیل شده، گفت: آزادگان تا سه سال اسارت، یک گروه و به ازای هرسال اسارت 6 درصد حقوق مبنا، آزادگان بیش از سه سال اسارت، دو گروه و به ازای هر سال اسارت 6 درصد حقوق مبنا، جانبازان بیش از 40 درصد دو گروه و به ازای هر 10درصد جانبازی، 6درصد حقوق مبنا و رزمندگان بیش از 3 سال حضور در جبهه دو گروه و به ازای هرسال 6درصد حقوق مبنا، به حقوق آنها اضافه خواهد شد.

لازم به ذکر است در نشست صمیمی دکتر میرزاده با دانشجویان، اساتید، کارمندان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی، نمایندگانی از میان روسای واحدها، اعضای هیأت علمی، اعضای انجمن های اسلامی و سیاسی، کارمندان شاغل در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان و... به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات و انتقادات پرداختند.

در این جلسه مسائلی از قبیل برابری حقوق اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با اعضای هیأت علمی دانشگاههای دولتی، کوتاه شدن زمان ارتقاء اعضای هیأت علمی، توجه به اقتصاد دانش بنیان رشته های علوم پایه،کسب مجوز استخدام کارکنان، دریافت حق تخصص برای کارمندان دارای مدرک تحصیلی پایین تر از کارشناسی و افزایش حقوق بازنشستگی توسط نماینده اساتید، اعضای هیأت علمی و کارکنان مطرح شد.

در ادامه، نمایندگانی از میان دانشجویان واحدهای دانشگاهی استان خراسان رضوی مسائلی از قبیل توجه بیشتر به تشکل های دانشجویی، جلوگیری از اعمال نفوذ سلیقه ای در اجرایبخشنامه 16 آذر، برخورد مساوی و تقسیم امکانات عادلانه میان تشکل های دانشجویی، در نظر گرفتن امکانات بیشتر آموزشی برای دانشجویان رشته های پزشکی و... را مطرح کردند که قرار شد معاونان دانشگاه که در جلسه حضور داشتند، حسب مورد به خواسته های مطرح شده توجه و رسیدگی و اقدام کنند.

لينك هاي مرتبط

 102