دانشگاه آزاد اسلامي مشهد مقام دوم رده بندي جهاني وبومتريك

Portal Info
Travel

در سطح دانشگاه هاي آزاد اسلامي

دانشگاه آزاد اسلامي مشهد مقام دوم رده بندي جهاني وبومتريك را کسب کرد

 

دانشگاه آزاد اسلامي مشهد ، مقام دوم رده بندي جهاني وبومتريك را در بين دانشگاه هاي آزاد اسلامي كشور كسب كرد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد : پايگاه جهاني رتبه بندی دانشگاههای دنيا (webometrics) بر اساس وبومتری رده بندي ماه جولاي را اصلاح نمود که براساس نتايج جديد ؛ دانشگاه آزد اسلامي مشهد با رشد 33 پله اي در سطح دانشگاه هاي كشور رتبه 24 و در سطح واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي رتبه دوم و رتبه هزار و 866 را در میان دانشگاه هاي جهان را کسب کرد .

براساس فهرست جدید ، دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم و تحقيقات جایگاه اول را کسب کرد و دانشگاه آزاد اسلامي مشهد حائز رتبه دوم شد و دانشگاه آزاد اسلامي كرج رتبه سوم را بدست آورد.

براساس اين رتبه بندي مراكز پژوهشي و دانشگاهي جهان بر اساس شاخص‌هاي وب سنجي دامنه‌هاي اينترنتي موسسات، ‌تعهد موسسات به انتشارات وب محور و ابتكارهاي آنها براي دسترسي آزاد مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

گفتنی است : اين ارزيابي توسط گروه پژوهشي سنجه‌هاي مجازي CSIC (يكي از بزرگترين سازمان هاي عمومي پژوهشي اسپانيا و مركز اطلاعات و مدارك علمي وابسته به شوراي پژوهش ملي اسپانيا CINDOC ) صورت مي‌گيرد و يك واحد پژوهشي است كه به عنوان ناظر فعاليت‌هاي پژوهشي و دانشگاهي بر روي وب عمل مي‌كند و هر سال در ماه ژانويه و جولاي اين سايت به رتبه بندي مراكز پژوهش و دانشگاهي در سراسر جهان اقدام مي‌كند كه رتبه بندي كنوني نسخه اصلاحي دومين ويرايش منتشر شده در وبومتريك در سال 2015 ميلادي است.

خاطرنشان می سازد مسئولیت شبکه و فضای وب واحد مشهد بر عهده مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه آزاد اسلامی مشهد می باشد .