1

7

4

8

9

10

22 

 

اعلام ظرفیت مجاز و استاندارد کلاس های آموزشی در تمام مقاطع تحصیلی دانشگاه

در گردهمایی روسای واحدها و مراکز آموزشی استان تهران مطرح شد؛

اعلام ظرفیت مجاز و استاندارد کلاس های آموزشی در تمام مقاطع تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی/جدیت در تعیین تکلیف پروژه های عمرانی ناتمام استان تهران

گردهمایی روسای واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران به ریاست دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور معاونان، روسای واحدها و مراکز آموزشی استان تهران برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در ابتدای این جلسه مهندس محسن هاشمی معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی به ارائه گزارشی از روند تکمیل پروژه های عمرانی در واحدهای استان تهران پرداخت و گفت: کل پروژه های عمرانی باقی مانده دانشگاه شامل یک میلیون و 400هزار مترمربع است که730 هزار مترمربع آن مربوط به فضاهای مسقف و ابنیه است .

محسن هاشمی: روسای واحدهای استان تهران اتمام پروژه های عمرانی را جدی تر بگیرند

وی با بیان اینکه مدیران واحدهای استان تهران باید اتمام پروژه ها را جدی تر بگیرند، افزود: مجموعاً 730هزار مترمربع پروژه نیمه تمام در دانشگاه آزاد اسلامی باقی مانده که 300هزار مترمربع آن متعلق به استان تهران است.

معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: تمامی واحدها باید مستندسازی اراضی خود را تا پایان سال 94 به اتمام رسانده و آن را به دبیرخانه هیأت امنا ارائه کنند.

وی در پایان گزارشی از اجرای طرح تجمیع در سازمان مرکزی و واحدهای تهران جنوب، تهران غرب، تهران مرکز و تهران شمال و احداث دو پارک علم و فناوری در منطقه گرمدره و پردیس ارائه کرد.

همچنین مقرر شد ساختمان های ناتمام دارای پیشرفت بالای 30درصد، در جلسه ای جداگانه با همکاری مهندس هاشمی تعیین تکلیف شوند و برنامه زمان بندی برای تکمیل آنها، از واحدها دریافت شود.

حسین زاده لطفی: اصلاح فرآیند جذب هیأت علمی

در ادامه، معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی به اصلاح فرآیند جذب هیأت علمی اشاره کرد و گفت: فرآیند جذب را در موارد تکراری و غیرضروری حذف کردیم تا روند اجرای آن کوتاهتر شود. هرسال دو فراخوان (شهریورماه و بهمن ماه) داریم.

دکتر حسین زاده لطفی ادامه داد: در حال حاضر 5هزار و 753 عضو هیأت علمی در استان تهران داریم که تا مهرماه سال جاری به 6هزار نفر خواهد رسید.

وی با بیان اینکه 30درصد جذب دانشجو در استان تهران است، اظهار داشت: نسبت هیأت علمی به دانشجو در استان تهران 1 به 67 است که انتظار داریم همانطور که 30درصد جذب دانشجو در این استان است، 30درصد جذب هیأت علمی نیز در این استان صورت گیرد.

طه هاشمی: مباحث حوزه قرآن و عترت جزو اصلی ترین برنامه ها است

دکتر طه هاشمی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی نیز درخصوص اجرای طرح تجمیع 2 و ادغام معاونت ها گفت: یکی از بهترین اتفاق ها در حوزه فرهنگی، ادغام آن با حوزه دانشجویی بود و این امکان فراهم شد که طرح های فرهنگی را با استحکام و جدیت بیشتری دنبال کنیم.

وی به حضور فعال دکتر میرزاده در شورای راهبردی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و افزود: ما در شورای راهبردی فرهنگی همواره از حضور موثر و فعال دکتر میرزاده بهره مند هستیم.

طه هاشمی ضمن ارائه گزارشی از طرح های ماندگار فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: طرح های ماندگار فرهنگی در 3 محور در دستورکار است. از آن جمله می توان به راه اندازی بازار مشترک هنر اشاره کرد. از آنجا که بخش قابل توجهی از دانشجویان علاقمند به حوزه هنری باید امکان فروش آثار خود را داشته باشند، راه اندازی این بازار ضروری به نظر می رسد.

تأسیس کانون خانه و دانشگاه و اتاق فکر فرهنگی و دانشجویی

وی افزود: طرح بخشنامه تأسیس کانون خانه و دانشگاه دومین طرح ماندگار فرهنگی است که به ایجاد ارتباط میان خانواده ها و دانشگاه کمک خواهد کرد. در تهران با استفاده از اساتید، یک مرکز مشاوره در دو بخش درمان و پیشگیری طراحی خواهیم کرد تا به راهنمایی و هدایت دانشجویان بپردازد.

دکتر طه هاشمی ادامه داد: یکی دیگر از طرح های ماندگار فرهنگی، تشکیل اتاق فکر فرهنگی و دانشجویی در واحدهاست که با همکاری اعضای هیأت علمی در بحث علوم انسانی فعالیت خواهند کرد.

معاون دانشجویی و فرهنگی به برگزاری مسابقات قرآن و عترت در واحد بروجرد اشاره کرد و گفت: در این مسابقات طرحی را پیشنهاد کردیم که اساتید حافظ و قاری در رشته های گوناگون حوزه علوم قرآن و عترت، آیات علمی قرآنی را استخراج کنند.

دادگان: ورود 240هزار دانشجو به فعالیت های ورزشی

معاون ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ورزش در دانشگاه به سه سطح همگانی، قهرمانی و حرفه ای تقسیم می شود، اظهار داشت: سرانه دانشجویی باید به صورت دستورالعمل اجرا و سهم سرانه دانشجویی درون واحدی، صرف دانشجویان شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه با برنامه ریزی های صورت گرفته امسال 240هزار دانشجو به فعالیت های ورزشی در درون دانشگاه روی آورده اند که از این تعداد، 13هزار نفر به عنوان ورزشکاران زبده به مسابقات استانی وارد شده اند.

دکتر دادگان افزود: در مسابقات لیگ سراسری ایران از 20 تیم دانشگاه آزاد اسلامی، 7 تیم سهمیه آسیایی، 10 تیم مقام قهرمانی، 6 تیم نایب قهرمانی و 3 تیم مقام سومی را کسب کرده اند.

رهنمای رودپشتی: تهیه پیش نویس تسهیلات حمایتی از شرکت های دانش بنیان

همچنین معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: به منظور حمایت از شرکت های دانش بنیان، پیش نویس تسهیلات حمایتی را تهیه کرده ایم. همچنین بخشنامه دوره های آموزشی کوتاه مدت نیز هفته گذشته ابلاغ شده است.

دکتر رهنمای رودپشتی افزود: تفاهم نامه هایی نیز با نظام مهندسی، آموزش و پرورش و بیمه منعقد شده و یا در دست انعقاد است که انتظار داریم واحدهای دانشگاهی از این ظرفیت ها بهره مناسب را ببرند.

علوی فاضل: پذیرش دانشجو در دو نوبت مهر و بهمن ماه براساس رتبه و نمره علمی

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی نیز در ادامه ضمن ارائه گزارشی از اعلام نتایج آزمون های سراسری این دانشگاه، گفت: نتایج آزمون ها از روز دوشنبه 16 شهریورماه اعلام خواهد شد.

وی افزود: دوشنبه 16 شهریور نتایج دوره دکتری پژوهش محور، سه شنبه 17 شهریور کارشناسی ارشد، چهارشنبه 18 شهریور دکتری تخصصی با آزمون و ممتازان بدون آزمون و پنجشنبه 19 شهریور رشته های با آزمون اعلام خواهد شد.

دکتر مجتبی علوی فاضل با بیان اینکه در اعلام نتایج امسال سقف پذیرش به گونه ای است که کلاسی بیش از 35 نفر نخواهیم داشت، اظهار داشت: ظرفیت کلاسها با احتساب سهمیه ایثارگران و شاهد، در دوره دکتری 7 تا 10 نفر، کارشناسی ارشد 25 تا 30 نفر و در دوره های کاردانی و کارشناسی حداکثر 40 تا 45 نفر است. در همین راستا پذیرش در دو نوبت مهرماه و بهمن ماه براساس رتبه و نمره صورت خواهد گرفت.

وی درخصوص زمان ثبت نام پذیرفته شدگان گفت: ثبت نام از پذیرفته شدگان در دوره دکتری 21 و 22 شهریورماه، کارشناسی ارشد 23 و 24 شهریورماه و ورودی های باآزمون 25 شهریورماه انجام می شود.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی همچنین درخصوص تعداد رشته محل ها در استان تهران گفت: در استان تهران تعداد رشته محل های در دوره دکتری 467 و کارشناسی ارشد 1355 است.

لينك هاي مرتبط

 102