پیام دکتر میرزاده به مناسبت میلاد با سعادت حضرت محمد (ص) و آغاز هفته وحدت

Portal Info
Travel
پیام دکتر میرزاده به مناسبت میلاد با سعادت حضرت محمد (ص) و آغاز هفته وحدت
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پیامی ميلاد فرخنده و با سعادت خاتم الانبيا، حضرت محمد مصطفي(ص)، پيامبر رحمت، مهرباني و فرارسيدن هفته وحدت را به همه مسلمانان جهان به ويژه دانشمندان، علما، فضلا و جامعه دانشگاهي مسلمان تبريك گفت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، متن این پیام به شرح زیر است:

واعتصموا بحبل الله جميعا و لاتفرقوا
همگي چنگ به ريسمان الهي بزنيد و پراكنده نشويد  سوره آل عمران- آيه 103
ستاره ای بدرخشید و ماه مجلس شد
دل رمیده ما را انیس و مونس شد
نگار من که به مکتب نرفت و خط ننوشت
به غمزه مسئله آموز صد مدرس شد
ميلاد فرخنده و با سعادت خاتم الانبيا، حضرت محمد مصطفي (ص)، پيامبر رحمت، مهرباني و فرارسيدن هفته وحدت كه يادگار بنيانگذار انقلاب اسلامي ايران، حضرت امام خميني (ره) است را به همه مسلمانان جهان به ويژه دانشمندان، علما، فضلا و جامعه دانشگاهي مسلمان تبريك مي گويم.
به راستي پيامبر گرامي اسلام رحمت للعالمين، مظهر عدالت، انسانيت و حافظ و حامي كرامت و اخلاق انساني است، پيامبري كه در سراسر عمر پركتشان نويد دهنده برادري و دوستي در جامعه نوپا اسلامي بودند و پيام آور نجات جامعه انساني از گمراهي، انحطاط و ظلم است.
امروز امت اسلامي روزهاي سخت، غم انگيز و نگران كننده اي را سپري مي كند، عده اي به نام اسلام و دين و كتاب خدا خشونت را ترويج مي دهند و به اسم دين و با افتادن در دام مستعمرين و مستكبرين به دنبال تفرقه قومي و مذهبي بين اعضاي جامعه اسلامي هستند و نمونه هاي اين خشونت گرايي و ظلم به انسانهاي بي دفاع در منطقه به عينه نمايان است.
بي ترديد در اين شرايط خطير كه دشمنان، امت اسلامي را هدف قرار داده اند، وظيفه سنگيني بر دوش جامعه دانشگاهي، انديشمندان و متفكران مسلمان است كه در كنار هم آتش افروخته شده عليه امت اسلامي را با توسل به حبل الله و سيره پيامبر عظيم الشان (ص) از ريشه بخشكانند و در اين مسير ضرورت نفي خشونت و افراطي گري و تقويت موضع اسلام رحماني بيش از پيش احساس مي شود.
اينجانب از طرف خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامي ضمن تبريك فرارسيدن زادروز پيامبر بزرگ اسلام (ص) و با گراميداشت هفته وحدت كه نماد آزادگي و آزادانديشي امت مسلمان است، اميد دارم دانشگاهيان جهان اسلام با دو بال علم وايمان در اعتلاي جهان اسلام و مسلمين توفيق روز افزون داشته باشند.
حميد ميرزاده   
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي