1

7

4

8

9

10

22 

 

دانشگاه آزاد اسلامی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در ديدار با رياست دانشگاه آزاد اسلامى :
دانشگاه آزاد اسلامی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است
حضرت آیت العظمی صافی گلپایگانی با بیان اینکه تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی در سالهای ابتدایی انقلاب مایه امیداوری بسیاری از مردم بود، گفت: این دانشگاه یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است و امیدی زیادی را در دل مردم در آن سالها ایجاد کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تنی چند از اعضای هیات رئیسه و مسئولان این دانشگاه در سفر به شهر مقدس قم با حضور در بیت شریف آیت الله العظمی صافی گلپایگانی با این مرجع عالی قدر دیدار کرد.
حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در این دیدار و پس از شنیدن گزارش رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از فعالیت ها و برنامه های این دانشگاه فرمودند: دانشگاه آزاد اسلامی یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است و امیدوارم مسئولان این دانشگاه در مقاصد و اهداف خویش پیروز شوند.
ایشان افزودند: تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی از سوی بزرگان نظام در آن سالهای سخت و دشوار مایه امیدواری برای مردم ایران بود و به امید خدا این دانشگاه در مسیر تعالی خود در در عالم اسلام به دانشگاهی نمونه هم از منظر علمی و هم از منظر اخلاق اسلامی تبدیل شود.
این مرجع عالیقدر با بیان اینکه باید در تمامی مسائل علمی از دنیا بی نیاز باشیم فرمودند: مسلمانان با تمامی امکانات و استعدادهای خود باید در مسیر پیشرفت علمی گام بردارند تا در تمامی موارد از غیر مسلمانان بی نیاز شوند و این مهم به طور حتم باید در پرتو معارف دینی و اخلاق اسلامی محقق شود.
دانشگاه آزاد اسلامی باید از نظر علمی و اخلاقی سرآمد سایر دانشگاه‌ها باشد
آیت الله صافی گلپایگانی گفت: فلسفه اصلی و اولی دانشگاه آزاد اسلامی این بود که از نظر علمی و اخلاقی نسبت به سایر دانشگاه ها سرآمد باشد و بتواند خلأ علمی و مذهبی که قبل از انقلاب در دانشگاه بود را پر کند.
ایشان تاکید کردند: دانشگاه آزاد اسلامی نیز از ابتدای تاسیس از سوی آیت الله هاشمی رفسنجانی برای رسیدن به این اهداف متعالی ایجاد شد و هم اکنون نیز مسئولان و مدیران باید در این مسیر گام بردارند و برای رفع تمامی نواقص و اشکالات که موجب رنجش و ناراحتی مردم است تلاش کنند.
حضرت آیت الله العظمی گلپایگانی با بیان اینکه به طور حتم در تمامی این سالها ایرادات و نواقصی نیز بوده است، فرمودند: باید تلاش مسئولان و مدیران رفع تمامی این مشکلات باشد و مدیران، کارکنان، اساتید همگی نسبت به رفع این نواقص مسئول هستند.
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به اهمیت انتخاب اساتید در دانشگاه ها اظهار داشتند: سعی کنید بهترین اساتید را انتخاب نمایید که هم از نظر علم و هم از نظر اخلاق نمونه و الگو باشند.
ایشان در پایان تاکید کردند: هر چقدر در مسیر توسعه علمی و توسعه معارف اسلامی و اخلاقی پیشرفت حاصل شود موجب شادی امام زمام (عج) است و به امید خدا و در سایه توجه ایشان به اهداف مبارک و بزرگ خوددست خواهید یافت.

لينك هاي مرتبط

 102