فعالیت در خارج از کشور نشانگر وسعت کار دانشگاه آزاد اسلامی است

Portal Info
Travel
رئیس حوزه های علمیه سراسر کشور در ديدار با رياست دانشگاه آزاد اسلامى :
فعالیت در خارج از کشور نشانگر وسعت کار دانشگاه آزاد اسلامی است/ دانشگاه آزاد اسلامی برای ایجاد خیزش علمی در کشور تاسیس شد
حضرت آیت الله حسینی بوشهری در دیدار با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و برخی از اعضای هیات رئیسه این دانشگاه با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در روزهای حساس انقلاب اسلامی و با همت بزرگان نظام و حمایت امام خمینی(ره) تاسیس شد، فرمودند: فعالیت کنونی این نهاد آموزشی در خارج از کشور به خوبی بیانگر عظمت و وسعت این دانشگاه است که به لطف خدا مدیرانش در تحقق اهداف و برنامه های خود موفق خواهند بود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تنی چند از اعضای هیات رئیسه و مسئولان این دانشگاه در سفر به شهر مقدس قم با آیت الله حسینی بوشهری رئیس حوزه های علمیه کشور دیدار و ملاقات کرد.
حضرت آیت الله حسینی بوشهری در این جلسه با خیر مقدم به رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و اعضای هیات رئیسه این دانشگاه به شهر کریمه اهل بیت از تلاش های مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی تقدیر کرد.
ایشان در توضیح شکل گیری دانشگاه آزاد اسلامی در سالهای نخست انقلاب اسلامی، گفتند: این دانشگاه در مقطع زمانی بسیار حساس در کشور تاسیس شد دورانی که بسیاری از جوانان کشور به دلیل کمبود امکانات و فضاهای آموزشی از ورود به دانشگاه ها محروم بودند.
حضرت آیات الله حسینی بوشهری تاکید کردند: در آن دوران کشور نیاز به حرکت و جهشی در زمینه علمی داشت و این حرکت با ابتکار بزرگان انقلاب و حمایت امام خمینی(ره) آغاز شد و امروز شاهد ثمرات و برکات آن حرکت خیرخواهانه در جامعه و در فضای علمی و آموزشی کشور هستیم.
ایشان با اشاره به فعالیت شعبه های دانشگاه آزاد اسلامی در خارج از کشور، تصریح کردند: فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی در خارج از کشور به خوبی نمایانگر وسعت کار این نهاد آموزشی است و امیدوارم در سایه لطف خداوند متعال مدیران و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی در تحقق برنامه ها و اهدافشان موفق و پیروز باشند.
رئیس حوزه های علمیه کشور تاکید کردند: متاسفانه در کشور ما بر خلاف دیگر نقاط جهان به دلایل مختلف ورود به دانشگاه سخت و خروج از آن ساده و راحت است و این موضوع موجب کاهش کیفیت تحصیل در کشور ما شده است و به نظر می رسد تمامی مسئولان آموزش عالی کشور باید برای این موضوع تدبیر و راهکاری تهیه و اجرا کنند.
ایشان با بیان اینکه بومی گزینی در دانشگاه ها به طور حتم در کاهش مشکلات و تعارضات فرهنگی در مناطق مختلف کشور تاثیر خواهد داشت، تصریح کردند: مهاجرت دانشجویان از شهرهای مختلف و اسکان آنها در دیگر شهرها به طور حتم تعارضات فرهنگی را در شهرهای مختلف ایجاد می کند زیرا هر دانشجویی با سفر به شهر و دیاری دیگر فرهنگ خاص خود را به آن شهر برده و این موضوع زمینه ساز تعارض فرهنگی می شود که آثار مثبتی به همراه نخواهد داشت.
حضرت آیت الله حسینی بوشهری تاکید کردند: توجه به بومی گزینی در دانشگاه ها به ویژه در رابطه با جوانان متاهل موضوع بسیار مهمی است که باید در راس سیاست ها و برنامه های دانشگاه ها  قرار گیرد که البته در چند سال گذشته اقدامات بسیار خوبی در این زمینه انجام شده است.
دکتر میرزاده به تلاشگر روزهای سخت اشتهار داشت
ایشان با قدردانی از زحمات دکتر میرزاده در دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کردند: دکتر میرزاده از سالهای ابتدایی انقلاب اسلامی به عنوان شخصیتی تلاشگر و مرد روزهای سخت شناخته شده است امیدوارم در دانشگاه آزاد اسلامی نیز مانند تمامی روزها و سالهای ابتدایی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی موفق و پیروز باشید.
رئیس حوزه های علمیه سراسر کشور تاکید کردند: موضوع مهم دیگر در رابطه با دانشگاه آزاد اسلامی بحث هزینه بالای شهریه ها است که برای بسیاری از خانواده ها که مشتاق تحصیل و ادامه تحصیل فرزندان خود هستند بسیار سنگین است که امیدوارم مدیران دانشگاه آزاد اسلامی برای این منظور نیز برنامه هایی تدارک ببینند تا خدای نکرده فرزندان این سرزمین تنها به دلیل عدم استطاعت مالی از تحصیل باز نمانند.
ایشان با اشاره به تنوع و گستردگی مراکز دانشگاهی در کشور تصریح کردند: کاهش شهریه و بالا بردن سطح کیفی آموزشی به طور حتم دانشگاه آزاد اسلامی را در رقابت با دیگر دانشگاه ها و مراکز آموزشی کمک خواهد کرد و در بلند مدت در راستای منافع این دانشگاه خواهد بود.
آیت الله حسینی بوشهری در ادامه با تاکید بر هجمه گسترده دشمنان به نظام اسلامی و تلاش برای نفوذ در میان جوانان و دانشجویان اظهار داشتند: برنامه ریزی برای فعالیت فرهنگی و اخلاقی و آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان با مفاهیم دینی و فرهنگ اسلامی می تواند نسل پویا کشور را در مقابل تمامی تلاش دشمنان بیمه کند و این همت بالای مسئولان دانشگاهی کشور را می طلبد.
ایشان همچنین با اعلام آمادگی برای همکاری و تعامل سازنده حوزه علمیه با دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کردند: حوزه علمیه این آمادگی را دارد تا در تعامل سازنده با دانشگاه آزاد اسلامی برای تقویت معارف دینی و اخلاقی دانشجویان همکاری کند زیرا این امر از تاکیدات امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب است و به طور حتم در سایه تعامل بیشتر و وحدت حوزه و  دانشگاه رشد و بالندگی بیشتری برای کشور به ارمغان خواهد آمد.
معاون پژوهشی حوزه علمیه قم: شکل گیری تمدن اسلامی بدون تعامل حوزه و دانشگاه امکان پذیر نیست
همچنین در پایان این دیدار آیت الله عماد معاون پژوهشی حوزه علمیه قم با اشاره به توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی خواستار همکاری بیشتر این دو نهاد علمی کشور برای فعالیت های پژوهشی مشترک به ویژه در حوزه علوم انسانی شدند.
ایشان با اشاره به فرموده های رهبر معظم انقلاب اسلامی برای شکل گیری تمدن اسلامی تاکید کردند: اگر تعامل نظام مند و مستمر میان دانشگاه ها و حوزه علمیه شکل نگیرد به طور حتم در ایجاد تمدن اسلامی به نتیجه نخواهیم رسید و باید در سایه این همکاری رشته های علوم انسانی جایگاه رفیع خود را پیدا کنند.
معاون بین الملل حوزه علمیه: دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه فعالیت در خارج از کشور پیشرو و پیش قراول بوده است
همچنین دکتر زمانی معاون بین الملل حوزه علمیه نیز با اشاره به فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی در خارج از کشور تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه فعالیت در خارج از کشور در میان تمامی نهادهای اموزشی پیش قدم بوده و تجربیات بسیار ارزنده ای در یان زمینه دارد
وي تصریح کردند: متاسفانه فعالیت در خارج از کشور و تعامل با مراکز علمی و پژوهشی در جهان اسلام موضوعی است که مورد غفلت بسیاری از نهادهای آموزشی در این سالها قرار گرفته ولی خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه پیشرو بوده و هم اکنون نقش و جایگاه قابل قبولی میان موسسات و نهادهای آموزشی جهان اسلام دارد.
دکتر زمانی با بیان اینکه ریاست کمیته اجرایی اتحادیه دانشگاه های جهان اسلام در اختیار دانشگاه آزاد اسلامی است، تصریح کردند: این جایگاه امتیار ارزشمندی است که باید از آن نهایت استفاده را ببریم و به همین دلیل تعامل و همکاری دانشگاه آزاد اسلامی با حوزه علمیه می تواند نتايج بسیار درخشانی را در بخش روابط بین الملل به همراه داشته باشد.