1

7

4

8

9

10

22 

 

دكتر خير خواه: تاثیرات فناوری بلاکچین بر کسب و کارها

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در همایش بلاکچین و کاربرد آن در کسب و کارهای شهری مطرح كرد:
تاثیرات فناوری بلاکچین بر کسب و کارها
 معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد گفت: صاحبان کسب و کار می توانند از  فناوری بلاکچین برای ایجاد محیط امن و نگهداری اطلاعات استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي خراسان رضوي، دكتر اسماعيل خير خواه در همایش بلاکچین و کاربرد آن در کسب و کارهای شهری، در خصوص تکنولوژی بلاکچین و تاثیر آن بر آینده کسب و کارها و اینکه چگونه این فناوری می تواند کسب و کار و زندگی افراد را تحت تاثیر قرار دهد، اظهارداشت:  واقعیت این هست این روزها انقلابی اتفاق افتاده که تجارت های بزرگ از طریق شرکت های کوچک انجام می شود و این شرکت ها تحت تاثیر فناوری لاکچین به این مهم دست یافته اند؛ از جمله تاثیر این فناوری بر روی هزینه های عملیاتی شرکت ها است.
وی در خصوص دیگر تاثیرات فناوری بلاکچین گفت: صاحبان کسب و کار می توانند از این فناوری برای ایجاد محیط امن و نگهداری اطلاعات استفاده کنند.
دكتر خیرخواه  به افزایش بهره وری کارمندان اشاره کرد و گفت : افزایش بهره وری کارکنان از دو منظر استفاده آنان از فناوری که کارها با سرعت و دقت بهتر انجام می شود و دیگری از منظر ارزیابی عملکرد که نتایج کارها به صورت آنلاین منتشر میشود، توانسته است تاثیرپذیری فناوری را بر کسب و کارهای افراد نشان دهد.
معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در ادامه گسترش دسترسی به بازارهای بزرگتر ملی، بین المللی و منطقه ای و همکاری در توسعه خدمات و برون سپاری خدمات را جزو آخرین مواردی مطرح کرد که فناوری توانسته است بر کسب و کارهای افراد تاثیر بگذارد.
وی افزود: فناوری ذاتش تغییر و تحول هست و ما با بهره گیری از این فناوری باید بتوانیم از مزایای آن استفاده کنیم و لازم است شکل تاثیر از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار گیرد.
دكتر خیرخواه با بيان اينكه این رویداد پیشنهاد دو جانبه ای از سوی شهرداری و دانشگاه آزاد اسلامي مشهد بوده است، اظهار امیدواری کرد، استفاده ازفناوری بلاکچین بتواند به صورت قانونی شرایط تحریم ها را به نفع کشورمان تغییر دهد.
مجید وفایی جهان، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامي مشهد نیز در ادامه اين همايش،  فعالیت ایجاد شده در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد بر روی فناوری بلاکچین و نرم‌افزاری برای تحلیل و تبادلات ارز و تحلیل اخبار عمده تجارت ارز در دنیا، و ذکر آمار و ارقام پیشرفتهای دیگر کشورها در این موضوع  را ارائه کرد.
دراين همايش شهریار آل شیخ معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد،  سهیل نیکزاد عضو هیات‌ مدیره انجمن بلاکچین و  رضا قربانی، بنیانگذار شبکه پرداخت و سردبیر نشریه عصر تراکنش نيز درباره کارکرد بلاکچین توضيحات مبسوطي دادند.
گفتني است: رویداد بلاکچین و آینده کسب‌وکارها با هدف آشنایی کسب‌وکارها به همت مرکز نوآوری شهری شهرداری و دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با حمایت‌های معنوی شتاب‌دهنده فینووا و انجمن بلاکچین ایران شاخه مشهد، ۱۵ اردیبهشت‌ماه ۹۸ در تالار شهر مشهد برگزار شد.

لينك هاي مرتبط

 102