1

7

4

8

9

10

22 

 

جزئیات برگزاری سومین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد تشریح کرد
جزئیات برگزاری سومین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار
دکتر نصیرزاده از برگزاری سومین دوره جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار در اسفندماه سال جاری به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

دکتر حسین نصیرزاده مدیرکل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، با بیان اینکه سومین دوره جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار 7 اسفندماه به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود، گفت: همسر و فرزندان شهدا، آزادگان و همسر و فرزندان آنها و جانبازان 25درصد به بالا و همسر و فرزندان آنها دانشجویان مشمول شرکت در این جشنواره هستند.
وی افزود: ارتقای سطح تحصیلی و آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر، افزایش انگیزه و تحرک تحصیلی، ایجاد رقابت سازنده و اثربخش در بین جامعه هدف شاهد و ایثارگر و شناسایی و تجلیل از چهره های موفق و برتر شاهد و ایثارگر از جمله اهداف برگزاری سومین دوره جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار است.
دکتر نصیرزاده با بیان اینکه انتخاب دانشجویان برتر در سه مرحله انجام می شود، خاطرنشان کرد: در مرحله اول، سوابق علمی و پژوهشی و فرهنگی واجدان شرایط توسط واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه بر اساس شاخص های تعیین شده و برای هر یک از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای و دکتری تخصصی جمع آوری و به مراکز استان ها ارسال می شود. در مرحله دوم واحدهای مراکز استان با دریافت مدارک و مستندات از واحدها، نسبت به تشکیل کمیته علمی و داوری اقدام کرده و نفرات اول تا سوم هر یک از مقاطع آموزشی را انتخاب و به اداره کل امور شاهد و ایثارگران سازمان مرکزی دانشگاه ارسال می کنند.
مدیرکل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در مرحله سوم، سازمان مرکزی دانشگاه کمیته علمی و داوری (نمایندگان حوزه آموزشی و تحصیلات تکمیلی، فرهنگی و دانشجویی، پژوهشی و فناوری، اداره کل امور شاهد و ایثارگران و نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران) تشکیل و نسبت به انتخاب دانشجویان برتر علمی در هر یک از مقاطع آموزشی با توجه به سهمیه ای که از طرف بنیاد شهید و ایثارگران به دانشگاه اعلام شده، اقدام کرده و در نهایت 18 نفر انتخاب می شوند.
وی در توضیح نحوه تجلیل از برگزیدگان گفت: این تجلیل در دو مرحله استانی و سراسری انجام می شود. در مرحله استانی، واحدهای مراکز استان مجازند نسبت به تهیه لوح تقدیر و کارت هدیه برای نفرات برگزیده اقدام و طی مراسمی از دانشجویان نمونه تقدیر کنند. در مرحله سراسری، سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی با مشارک بنیاد شهید، سومین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار را با حضور منتخبین برتر و نمونه شاهد و ایثارگر وزارتخانه های علوم، بهداشت، آموزش و پرورش و طلاب حوزه های علمیه برگزار خواهد کرد.

لينك هاي مرتبط

 102