1

7

4

8

9

10

22 

 

آغاز گردهمايي مشترك معاونان دانشگاه و روساي مراكز آموزشي فرهنگي و روساي آموزشكده هاي سما سراسر كشور در مشهد مقدس

آغاز گردهمايي مشترك معاونان دانشگاه و روساي مراكز آموزشي فرهنگي و روساي آموزشكده هاي سما سراسر كشور در مشهد مقدس
اولين گردهمايي مشترك معاونان دانشگاه و روساي مراكز آموزشي فرهنگي و روساي آموزشكده هاي سما سراسر كشور صبح امروز با حضور معاون آموزشی و پژوهشی سازمان سما در حرم مطهر رضوي آغاز بكار كرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي مشهد: عطا الله سلطاني صبورامروز در مراسم افتتاحيه اين گردهمايي  كه با حضور دبيران شوراهاي نظارت و هماهنگي معاونان دانشگاه و روساي مراكز آموزشي فرهنگي و روساي آموزشكده هاي سما سراسر كشور دردارالقرآن حرم مطهر رضوي برگزار شد، با تاكيد براينكه دانشجويان و دانش آموزان  را با قرآن مانوس كنيد، افزود: برنامه هاي فرهنگي بايد با عنايت خاص به قرآن و اهل بيت(ع) در آموزشكده ها و مدارس انجام شوند.
وي به اهداف پیشروی سما اشاره كرد و گفت: رسالت مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی احیا انقلاب اسلامی در راستای منویات مقام معظم رهبری است و باید در مجموعه سما تلاش کنیم تا ارزش های اسلامی احیا شود و رویکرد باید به سمت پیاده کردن ارزشهای اسلام ناب در مدارس باشد.
معاون آموزشي و پژوهشي سما با انتقاد از كم رنگ و كم رونق شدن كرسي هاي آزاد انديشي در آموزشكده ها، خواستار راه اندازي مجدد اين كرسي ها در آموزشكده شد وگفت: كرسي هاي آزاد انديشي باعث تبيين حق شده و چون فطرت انسان به سوي حق متمايل است، اين كرسي ها باعث دست يابي به حقيقت و افزايش بصيرت درجوانان مي شود.
سلطاني صبور با بيان اينكه كار و اشتغال بايد با معيارها و سبك زندگي اسلامي ايراني همخواني داشته باشد، اظهار داشت: بنابراين ما باید در سما فرهنگ علم و علم آموزی و کار را با معیارهای اسلامی هماهنگ کنیم.
 دكتر جعفر كبيري معاون سما دانشگاه آزاد اسلامي مشهد نيز در ابتداي اين مراسم؛ضمن خير مقدم افزود: درفرهنگ اسلامي، سعادت و كمال انسان در پيروي از قرآن و اهل بيت (ع) رقم مي خورد.
وي گفت: همه مكاتب بشري و الهي اگر درباره فهم هستي و سعادت و كمال انسان سخني گفته باشند فراتر و بسيار شيواتر  از آن در قرآن و سخنان ائمه اطهار(ع) بيان شده است.
برگزاري نشست كميسيون هاي تخصصي با موضوع توسعه كمي و كيفي آموزشكده هاي سما ، كميسيون هاي تخصصي اداري مالي، جلسه پرسش و پاسخ با حضور معاون آموزشي و پژوهشي سما و ... ازبرنامه هاي اين گردهمايي سه روزه است كه تا دوشنبه 17 دي ماه در مشهد  ادامه خواهد يافت.

لينك هاي مرتبط

 102