1

7

4

8

9

10

22 

 

پژوهشکده محیط های خشک از وزارت علوم موافقت اصولی دریافت کرد


برای اولین بار در سطح واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی
:

پژوهشکده محیط های خشک واحد مشهد از وزارت علوم تحقیقات وفناوری موافقت اصولی دریافت کرد / توانایی تبدیل شدن پژوهشکده  به قطب علمی در شرق کشور

پژوهشکده محیط های خشک واحد مشهد ،  برای اولین بار در سطح واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی  موفق به کسب موافقت اصولی از شورای آموزش عالی وزارت علوم تحقیقات و فناوری گردید .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد : دکتر عباسعلی قزل سوفلو سرپرست پژوهشکده محیط های خشک واحد مشهد در این رابطه گفت : با توجه به اهمیت موضوع خشکی و خشکسالی و قرار گرفتن کشور در کمربند خشکی و اهمیت آب در توسعه همه جانبه کشور و از طرفی تدوین الگوهای توسعه در شرایط خشکی و خشکسالی و تامین زنجیره وامنیت غذایی کشور این پژوهشکده تاسیس و راه اندازی  گردید .
وی گروه پژوهشی اکولوژی گیاهان زراعی ، گروه پژوهشی مدیریت تولیدات دامی و گروه پژوهشی مدیریت منابع آب را سه گروه پژوهشی این پژوهشکده برشمرد و گفت : پژوهشکده محیط های خشک  دارای امکانات آزمایشگاهی ، کارگاههای مجهز و ایستگاه پژوهشی با امکانات مناسبی  است که در مجاورت ایستگاه تصفیه خانه پرکند آباد نیز قرار دارد .
عضو هیات علمی گروه عمران واحد مشهد با تاکید بر اینکه این پژوهشکده توانایی تبدیل شدن به عنوان قطب علمی در شرق کشور را داراست ، تصریح کرد : ایجاد دوره های دکتری پژوهش محور ، راه اندازی دوره های آموزشی کوتاه مدت و ارائه خدمات پژوهشی سفارش محور از دیگر اهداف این پژوهشکده است .
دکتر قزل سوفلو در ادامه از بکارگیری اساتید و اعضای هیات علمی زبده و مجرب واحد مشهد و واحدهای خراسان رضوی و سایر دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و بانک های علمی،  دراین پژوهشکده خبر داد و با اعلام آمادگی این دانشگاه  برای انجام فعالیت های پژوهشی مشترک  ،  ازکلیه پژوهشگران جوان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای فعالیت و انجام پروژه های تحقیقاتی دراین پژوهشکده دعوت بعمل آورد.
گفتنی است : پژوهشکده محیط های خشک واحد مشهد ،  اولین پژوهشکده در سطح واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی است که موافقت نامه اصولی خود را از معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری  دریافت نموده است .

لينك هاي مرتبط

 102