1

7

4

8

9

10

22 

 

تحقق اقتصاد مقاومتی با وابستگی به نفت امکانپذیر نیست

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی:
تحقق اقتصاد مقاومتی با وابستگی به نفت امکانپذیر نیست/ بیانیه لوزان یک بیانیه مطبوعاتی است ارزش حقوقی ندارد
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت:همانطور که رهبر معظم انقلاب بارها تاکید کرده اند در چنین وضعیتی باید رویکرد ما اقتصاد مقاومتی باشد و این راهکار با وابستگی به نفت و برخی سیاست های اقتصادی همخوانی ندارد ، اقتصاد مقاومتی با اقتصاد دولتی و وارداتی تحقق نمی یابد، قطعا حضور و مشارکت مردمی در پیاده سازی اقتصاد مقاومتی امری ضروری است.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي مشهد، محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در مشهد بیان کرد: استدلال غرب برای مخالفت با انرژی هسته ای در ایران استدلالی بی اساس و سخیف است روشن است که دستیابی به دانش هسته ای حقی طبیعی است چرا که نیاز کشور است قطعا استفاده ایران از انرژی هسته ای صلح آمیز است.

وی افزود: نگرانی غرب از این مسئله دورغ و دسیسه است اگر آمریکا نگران برقراری صلح می بود امروز این همه جنگ افروزی نداشت و  از تروریست ها حمایت نمی کرد امروز آمریکا حامی صهیونیست هاست امروز عربستان به حمایت غرب به یمن حمله می کند و گروهک های تروریستی و تکفیری به پشتبانی آمریکا منطقه را به آشوب کشیده اند.

حبیبی تصریح کرد: درست است که تحریم ها سبب ایجاد مشکلات اقتصادی شده اما نمی توان تنها عامل مشکلات اقتصادی را تحریم ها دانست قطعا تنها با رفع تحریم ها مشکلات اقتصادی ما برطرف نمی شود راهکارهای بسیاری برای ساماندهی اوضاع اقتصادی باید به کار گرفته شود ، وابستگی اقتصاد ما به نفت و یا واردات بی رویه و قاچاق کالا نیز از مسائلی است که در نابسامانی اقتصادی دخیل است علاوه بر این، اینکه برخی مشکلات را تنها به دولت قبلی نسبت می دهند صحیح نیست.

وی عنوان کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب بارها تاکید کرده اند در چنین وضعیتی باید رویکرد ما اقتصاد مقاومتی باشد و این راهکار با وابستگی به نفت و برخی سیاست های اقتصادی همخوانی ندارد ، اقتصاد مقاومتی با اقتصاد دولتی و وارداتی تحقق نمی یابد، قطعا حضور و مشارکت مردمی در پیاده سازی اقتصاد مقاومتی امری ضروری است.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی اظهار کرد: در مذاکرات هسته ای تیم مذاکره تمام تلاش خود را به کار گرفته و خط قرمز ها را به خوبی رعایت کرده و صادقانه و مقاوم پای میز مذاکره نشسته اما طرف مقابل تنها اهداف  و رفتار خصمانه خود را دنبال می کند، بیانیه لوزان یک بیانیه مطبوعاتی است ارزش حقوقی ندارد ناراحتی و یا خوشحالی به خاطر این بیانیه اشتباه است.

وی ادامه داد: اشکالی که وارد است پذیرش داوطلبانه پروتکل الحاقی است که امکان سوء استفاده و جاسوسی نظامی را برای دشمن فراهم می کند ما مخالف پذیرش داوطلبانه این موضوع هستیم.

حبیبی خاطرنشان کرد : مسئله هسته ای کشور مسئله ای فراجناحی است و نباید با دیدی حزبی به آن نگاه کرد این مسئله مسئله ای ملی است همانگونه که شعار مرگ بر آمریکا یک شعار ملی و خواست ملت ایران است پس مسئله هسته ای ایران نیاز به حمایت واحد همه دارد جناحی کردن و دوقطبی کردن آن خیانت است، مقاومت و یکپارچگی ملت ایران غرب را پای میز مذاکره کشاند اما آنها خصومت و دشمنی خود دارند .

لينك هاي مرتبط

 102